Kush është “fiksimi” i Berlusconit që u fut në shtëpinë e Big Brother! Jori Delli, modelja donte dhe Butrint Imerin si konkurent

Modelja Jori Delli u bë banorja më e re e Bog Brother Albania VIP. 28-vjeçarja është e mirënjohur në Itali, veçanërisht në botën e futbollit, por në Shqipëri dinë ende pak për të.

 

Jori është me origjinë shqiptare, ka lindur më 1995-ën në Venezia dhe vetëm pak vite më vonë, është transferuar bashkë me familjen në qytetin e Torinos, raporton TCH.

 

Ajo ka studiuar inxhinieri, por u bë e famshme në botën e sportit, pasi mori pjesë si bashkë-prezantuese në një emision merkatoje në SportItalia.

 

Për një periudhë kohe, modelja ka pasur një romancë edhe me Simone Camolesen, djalin e ish-trajnerit të Torinos, Giancarlo Camolese.

 

Jori Delli njihet gjithashtu si një tifoze e Milanit dhe në rrjetet sociale ka pozuar shpesh me fanellën e kuqezinjve, teksa për look-un e saj ka marrë komplimente edhe nga ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi.

 

Ajo tregoi gatishmërinë për të hyrë në Big Brother Albania VIP, gjatë një daljeje në “Top Arena”, duke ftuar edhe këngëtarin Butrint Imeri, por iu plotësua vetëm dëshira e parë, për të qenë banore e shtëpisë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...