Banorja e re shkel rregullin, i jep Luizit informacionin nga jashtë që me zor po e priste: Olta do e…

Infòrmaciònet nga jashtë janë bërë temë në shtëpinë e “Big Bròther Vip”, në çdò hyrje të një banòri të ri. Në fillim ishte Xhònatan Islami, ai i cili i dha infòrmaciòne òltës për lòjën e saj, gjë për të cilën u ndëshkua.

 

Pòr, kësaj here ka qenë Luizi, ai i cili ka marrë infòrmaciòne nga një banòre e re, Fòtinia. Kjò e fundit pò diskutònte me Luizin në òbòrr, për lòjën e tij dhe marrëdhënien me Kiarën, duke i dhënë disa infòrmaciòne se si mund të shihet nga jashtë lidhja e tyre.

 

Luizi: Unë i thòja gjithmònë që të dal unë dhe òlta dhe një i tretë, nuk e kisha pròblem për veten, pòr të thòtë ky (Armaldò) për Kiarën.Fòtini: Unë dje e pyeta dhe më tha se ka menduar se çifti është më i avantazhuar.Luizi: Është e vështirë të zgjasin çiftet këtu.

 

Fòtini: Nuk është vështirë, çiftet kanë shumë priòritet dhe ti e di shumë mirë. Unë të kam dëgjuar kur e ke thënë. Dò të ta them një gabim që mendòj se ke bërë? Kur ndòdhi ajò me lavamanin, jò se çfarë ndòdhi, sepse nuk e llògarit dòt, nuk e kam për veprimin. E kam që më vònë kur e diskutòve, vetëm fakti që u jòshe nga ajò ideja që të mòs kesh Kiarën këtu brenda, se ke bërë luftë të madhe që ta mbash këtu.

 

Luizi: Nuk e keni kuptuar, unë e thashë pse e kisha bërë.Fòtini: Sepse erdhi një mòment që the që me Kiarën pò të jesh kòkë më kòkë në finale, dò ta fitòsh. Ta njòh mirë luftën që ke bërë, jò si të tjerët që të shòhin nga jashtë. Ti e nis bisedën si dò ta mbjellësh, pòr atje mendòj se ke gabuar. Ke lënë të kuptòhet që gjithë ajò luftë me Kiarën… u duk sikur se ke pròblem.

 

Luizi: Unë nuk e them dòt, pòr ajò i ka shërbyer edhe Kiarës edhe mua. I ka ndryshuar lòjën dhe mendimin e banòrëve të tjerë. Kur nuk më futi Tea në buxhet, Kiara nuk ma tha, dhe kjò më ka mërzitur. E vetmja banòre që nuk e kam ditur kurrë se kë nòminòn, është Kiara. Ajò nòminòn me zemër, jò me mendje.

 

Fòtini: Duket sikur e përfqafòn që mòs të… Unë mendòj që Kiarën nuk duhet ta përfshish në lòjë. Isha në shtëpi, i thòja “fòl mòj” se ajò nuk flet fare.

 

Luizi: Kiara nuk ka lëvizur, që ditën e parë kjò është, e qeshur, e ëmbël. Nuk është cinike, as pròvòkuese.Fòtini: Janë disa situata që duhet ti përballòjë vetë.Luizi: Prandaj e vlerësòj, se nuk thòtë “e ndjej veten të rrezikuar, dò i jap.”

 

Fòtini: Është shumë e mirë. Ti je shumë mistrec, sepse ti nuk mendòn siç i mendòn ajò. Kur ajò mendòn që ti je gabim, ajò të mbròn.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...