“Pretendoj të shkoj 150 vjeç”, nutricionisti bën deklaratën e habitshme…

Nutricionisti Ylli Gramatiku ndjek një regjim jo shumë të zakonshëm ushqimor. Në programin “Shije Shtëpie” në Tv Klan ai u shpreh se gjatë një dite konsumon fruta shumë të pjekura, perime dhe nuk pi ujë prej 3 vitesh. Gramatiku shton se me këtë dietë të tij pretendon të arrijë moshën 150-vjeçare.

 

Katerina Trungu: Ylli, sa vjeç jeni ju se nuk ju kam pyetur?

 

Ylli Gramatiku: 69.

 

Katerina Trungu: 69! Komplimente! Dukeni më i ri.

 

Ylli Gramatiku: Pretendoj të shkoj 150.

 

Katerina Trungu: Pretendon të shkosh 150 dhe jam e bindur që je në rrugën e duhur.

 

Ylli Gramatiku: Unë mendoj që nëse njeriu është aktiv në jetë, ushqehet mirë, nuk ka asnjë problem shëndetësor dhe çdo problem shëndetësor që vjen, e zgjidh në mënyrë natyrale nëpërmjet detoksit, detoksi është ajo që ngatërrohet shpesh, por detoksi është nxjerrja e toksinave jashtë, atëherë trupi nuk ka pse sëmuret asnjëherë./tvklan.al

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...