Mori paratë dhe u zhduk, ja çfarë i bëri emisioni “Stop” avokatit që përfitoi dhe iku…

Emisioni Stop në Tv Klan denoncoi sonte për herë të tretë avokatin Artan Gjuzi, i cili u merr paratë qytetarëve dhe zhduket. Në rastin konkret, ai kishte marrë 15 mijë Euro nga Veli Xhelali dhe Xhevrie Beçi, 2 djemtë e të cilëve, shok mes tyre, janë dënuar nga Gjykata e Gjirokastrës për transport të emigrantëve të paligjshëm.

 

Avokati Artan Gjuzi nuk u paraqit në gjyq dhe u zhduk duke mos u kthyer paratë.

 

Gazetarja e Stop shkoi në zyrën e avokatit disa herë dhe aty nuk kishte asnjë njeri.

 

Në fund, avokati Artan Gjuzi kontaktohet nga gazetarja e “Stop”. Gjuzi edhe një herë premton se do t’ua kthejë paratë qytetarëve.

 

Avokati Artan Gjuzi: Odeta, të kuptova! Mos u lodh kot të më flasësh aty si zogjt! A do më dëgjosh, apo nuk do më dëgjosh? Të mora me shumë respekt, të më dëgjosh. Nuk ka nevojë askush të ndërhyjë! Do zgjidhet! Unë i kam pranu kushtet e atyre, si kanë dash ato. Edhe njëherë Odeta, i thuaj zotërinjve, të vijnë ta mbyllim atë historinë, dhe do bëjmë deklaratën, që u likujduam dhe mirupafshim. Fjalë burrash, po pa ty, ose pa kamera!

 

Denoncuesit Veli Xhelali dhe Xhevrie Beçi, tregojnë se pasi foli gazetarja me avokatin, ky i fundit premtoi kthimin e parave më 18 Shkurt. Dhe kështu ndodhi, duke u dhënë 10 mijë Euro.

 

Pjesën e mbetur të parave prej 5 mijë Euro, avokati Gjuzi premtoi se do t’ua japë në mesin e muajit Mars. /tvklan.al

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...