Surprizon moti në ditën e fundit të dimrit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Sot merr zyrtarisht fund stina e dimrit. Dita e sotme do të mbizotërohet nga një mot me diell dhe vranësira kalimtare.

 

Pavarësisht motit të kthjellët, nuk do të mungojnë reshje shiu të dobëta dhe lokale, kryesisht në orët e mbrëmjes.

 

Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 7-8 m/sek në bregdet.

 

Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur.

 

Temperaturat do të jenë me rritje. Sa i përket temperaturave ato do të jenë:

 

Zona malore 4/14°C Zona e ulët 6/22°C Zona bregdetare 10/20°C.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...