Ja si nisi projekti per uren mbi Bune qe ne vitin 2015 ne zyren e Benet Becit

Kryetari aktual i Keshillit Komunal te Ulqinit, Ardijan Mavriqi, ne nje postim ne rrjetet sociale ka zbuluar sesi Ura mbi Bune, nje investim mes Shqiperise dhe Malit te Zi qe pritet te konkretizohet ne mbledhjen mes dy qeverive, ne Podgorice, nisi te merrte rrugetimin e saj qe ne vitin 2015, ne zyrat e Fondit Shqiptar te Zhvillimit qe drejtohej nga Benet Beci.

Ai ka treguar detaje rreth ketij takimi, por edhe ka kujtuar grupin e ngushte te bashkepunetoreve qe punuan per kete veper qe bashkon dy vendet shqipfolese.

“Ura mbi Bunë punën e saj e filloi që në vitin 2015 në zyret e FSHZH bashkë me Benet Beci ku u dakorduam që ky projekt do jetë projekt strategjik i dy shteteve 🇦🇱🇲🇪 dhe Komunës së Ulqinit, projekt i cili po fillom të realizohet edhe pse shumë ishin skeptik për një inicijativë të tillë.

Për mos të u harruar kontributi, në takimin e punës në Tiranë për këtë projekt morën pjesë dhe kontribuan: Irfan Murati, Greta Gjoncaj, Genci Nimanbegu, Blendi Bushati, Avdo Dervishi.”.

Ky është “Range Rover”-i me të cilin u sulmua Top Channel/ Reagon pronari i automjetit për herë të parë dhe publikon VIDEON e momentit...

Vetura me të cilën u sulmua Top Channel dyshohet se është e Ramadan Makollit nga Kosova. Kjo makinë iu vodh më 10 korrik të...

Çfarë ndodhi me gazetaren? Plasin të qeshurat me Iva Tiçon live në studio

Gazetarja Iva Tiço tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se në përgatitje të festivalit “Marie Kraja” ka zbuluar disa...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME