E trishtë/ Humbje e madhe, ndërron jetë parakohe gazetari dhe shkrimtari i njohur

Curzio Maltese, gazetar, shkrimtar, politikan dhe autor televiziv italian, ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 63-vjeçare. Ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

 

Gazetari lindi në Milano në vitin 1959 dhe spikati në fushat ku ai punonte.

 

I rritur në Sesto San Giovanni, Maltese filloi karrierën e tij gazetareske duke u marrë me sport dhe lajme për mediat La Notte, La Gazzetta dello Sport dhe La Stampa.

 

RRUGA SHKODËR – VELIPOJË, ATY KU SHPEJTËSIA BËHET RREZIK I MADH PËR DREJTUESIT

Nga Nereida Vitoja   Kur edhe pak muaj na ndajnë nga rritja e temperaturave dhe hapja e sezonit turistik në Velipojë, vëmendja duhet të shkojë në...

Humbje e madhe për median, ndahet nga jeta ikona e gazetarisë

Është shuar në moshën 84-vjeçare gazetari dhe prezantuesi i njohur italian Gianni Mina. Ai vdiq të hënën në Romë pas një sëmundjeje të zemrës,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME