Ka edhe keshtu…/ Mjeku shqiptar le emigrimin per te punuar ne Shqiperi

Në një kohë kur shumë shqiptarë zgjedhin të braktisin vendlindjen e tyre për të emigruar, ka mes tyre edhe që kthehen për të punuar këtu. Elvis Guçe është një mjek i ri, i cili pas studimeve në Selanik është kthyer në Gjirokastër.

 

Në një intervistë për RTSH Gjirokastra, ai thotë ndër të tjera se “vendi ynë ka filluar të lëvizë ne drejtimin e duhur” duke iu referuar vëmendjes ndaj sistemit shëndetësor. Guçe pranon gjithashtu se 9 në 10 miq të tij i shprehin habinë për rikthimin në Gjirokastër.

 

“Përpiqem t’u mbush mendjen të gjithëve që gjërat nuk janë aq keq sa duken. Mua më vjen shumë keq që njerëzit largohen, por kjo nuk ndodh vetëm këtu”, shprehet Guçe. Ai bën thirrje që në vend se të zgjedhim të largohemi nga Shqipëria le ta provojmë njëherë veten këtu. Më poshtë intervista e plotë e mjekut.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...