“Mjeshter” në fushën e pasticerisë. Orald Spahija, (Pasticeri Oraldi) merr titullin e rëndësishëm

Dhoma Kombetare e Zejtarise i ka akorduar titullin “Mjeshter” ne fushen e pasticerise z.Orald Spahija, administrator i pasticeri “Oraldi”.

Vleresimi ndaj tij vjen si nje mbeshtetje ndaj tradites se kesaj familje qe ka nje kontribut te gjate ne fushen e pasticerise ne Shkoder. Pjese e ceremonise ishin presidenti i Dhomes se Zejtarise z.Luan Bregasi,kryetari i Bashkise Shkoder z.Bardh Spahija, familjar dhe miq te familjes.

Ne Shkoder pasticeri “Oraldi” vjen me disa njesi ne lagjet kryesore te qytetit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...