Eseja fituese e gjimnazistes shkodrane/ Elia u shpall fituese e konkursit “Mendimi im, Forca ime” nga MAS

Sot e kësaj dite gjimnazi historik “28 Nëntori” mbetet ndër institucionet më të rëndësishme të arsimit në vend. Ndër vite nga kjo shkollë kanë dalur figura të shquara e nxënësit e saj vijojnë ta përfaqësojnë denjësisht jo vetëm shkollën por edhe qytetin.

 

Elia Lika është gjimnazistja që u shpall fituesja e javës nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës për esenë e saj në projektin “Mendimi im, Forca ime” dedikuar femrës dhe gruas në ditën ndërkombëtare të saj.Edhe mësuesja e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë e këtij gjimnazi, Albana Kaloshi vlerëson aftësitë e nxënëses së saj, Elias.

 

Elia aktivizohet edhe me sportin e notit por pasioni për letërsinë dhe shkrimin tek ajo nuk zëvëndësohet me asgjë tjetër.Elia është shembulli dhe modeli i një vajze që guxon të shprehë mendimet e saja të lira për kauza të ndjeshme e të rëndësishme për shoqërinë tonë.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME