Nxirret nga rrenojat pa shenja jete aktori i njohur i serialit Osman

Aktori i serialit “Osman” Çağdaş Çankaya dhe gruaja e saj muzikante Zilan Tigris u nxorën pa jetë nga rrënojat e apartamentit 9-katësh,

 

i cili u shkatërrua nga tërmeti në Yenişehir të Dijarbakirit.Bilanci i viktimave po rëndohet dita-ditës nga tërmetet 7.7 dhe 7.6 të shkallës Rihter që shkaktuan shkatërrime të mëdha në 10 provinca dhe vranë mijëra njerëz.

 

Krahas lajmeve premtuese nga rajoni, ka edhe një lajm të hidhur. . Nga tërmeti në Dijarbakır humbën jetën Çağdaş Çankaya, i cili për një kohë luajti edhe në serialin “Osman” dhe bashkëshortja e tij muzikante Zilan Tigris.

 

Trupat e pajetë të çiftit janë nxjerrë sot pas 7 ditësh nga tërmeti. Ndonëse deri dje u dëgjuan zëra nën rrënoja, fatkeqësisht sot çifti u nxor pa jetë pasi nuk mbijetuan dot edhe për shkak të motit të ftohtë./K.C/dritare

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...