Nipi me lot në sy iu kërkon gjyshërve të jetojnë në një shtëpi bashkë me gruan e tij dhe bebin që do vijë së shpejti në jetë

Igli rrëfeu në “Ka Një Mesazh Për Ty” se është rritur nga gjyshërit nga babai prej moshës 3-vjeçare kur i ati ndërroi jetë.

 

Ai i quan gjyshërit prindër dhe dëshiron t’i ketë gjithnjë pranë, por së fundmi është shqetësuar nga sjellja e tyre.

 

Gjyshi, për shkak se Igli ka bashkëshorten dhe është në pritje të një vajze, ka ndërtuar një ndarje më vete nga shtëpia për të lënë çiftin në qetësi.

 

Ndaj, në rubrikën nga “E diela shqiptare” në Tv Klan Igli ka ftuar gjyshërit për t’iu thënë se nuk dëshiron t’i ketë larg, por të jetojnë në të njëjtën shtëpi. Ai nuk dëshiron të largohet jashtë kufijve dhe insiston që të kujdeset për ta.

 

Igli: Nëna, baba, këtë kohën e fundit ngaherë shikoj që me miq me shokë, mundoheni shumë, i thoni miqve tanë merreni djalin në Itali, merreni djalin në Gjermani, unë ju kam thënë plan nuk kam të lëviz as jashtë shtetit, as kudo tjetër përveç shtëpisë. Edhe diçka tjetër, nuk dua që të rrini më në kuzhinë, dua të rrimë bashkë. Unë edhe poshtë ku jeni juve, ngaherë që ngrihem nga gjumi, unë poshtë rri. Nuk dua të rrini aty, dua të rrimë bashkë.

 

Mezamie: Shpirti i nënës ku të duash ti vemë ne. Sheqadet: Ne mërzitemi kur na përzini, po kur thua hajde ne na bëhet qejfi.

 

 

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do të përfaqësohet me kandidatin e PD-së së Sali Berishës dhe koalicionit “Bashkë fitojmë”, Bardh Spahinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do...

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Prill 2023 për të 12 shenjat e zodiakut

Dashi, horoskopi mujor nga Paolo Fox   Një energji e re...

Këngëtarja e njohur mbështet publikisht Luizin dhe ka një surprizë për banorin e “BBVA”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, ka dhënë së...