Kush është i preferuari juaj? Luizi lë pas Donaldin, thyen rekordin e fundit të vendosur nga ai!

Edhe vitin e kaluar por edhe këtë vit, shumë personazhe kanë marrë një “bum” të madh nga “Big Brother Vip”. Përmendim vjet Donald Veshajn i cili bëri bujë të madhe si fillim me lojën e tij në “BBV”, më pas me puthjene e tij me Bora Zemanin dhe më von me historinë që krijoi brenda shtëpisë me Beatrix Ramosajn.

 

Në çdo tavolinë flitej për të dhe rrjeti ishte i mbushur me video dhe fanpage të tij. Moderatori theu edhe shumë rekorde shikueshmërie, rekorde të cilat sot po vazhdojnë të thyhen nga Luiz Ejlli.

 

Fenomeni i “BBV” këtë vit ka arritur që kapërcejë shumë shifra të vendosura vjet nga Donaldi.

 

Këngëtari si fillim theu rekordin e mbajtur nga Donaldi si personazhi shqiptar më i kërkuar në “Google”. Luizit iu më pak se një muaj brenda shtëpisë për ta thyer këtë rekord. Ejlli gjithashtu fitoi 400 mijë ndjekës brenda një muaj në Instagram. Ai sot numëron plot 420 ndjekës deri tani në këtë olatformë, ndërsa Donaldi ndiqet nga 348 mijë ndjekës në Instagram.

 

Së fundmi Luizi ka thyer edhe rekordin e fundit të mbajtur nga Donaldi, bëhet fjalë për atë të banorit të “BBV” me më shumë klikime në “Tik Tok”. Veshaj numëron mbi 1.3 bilion shikime, ndërsa Luiz Ejlli mbi 1.5 bilion.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...