Dikur ishte fenomen i Hip-Popit në Shqipëri dhe këndonin bashkë, sot sipërmarrës i njohur! Ja çfarë thotë për Luizin

Rudi Gega është një nga reperat shkodran më të njohur shqiptar. Ai aktualisht është rikthyer në vemendjen e mediave, pas pjesëmarrjes në “Big Brother VIP” të këngëtarit Luiz Ejlli, me të cilin ka pasur dhe një bashkëpunim.

 

Sot, Rudi jeton në SHBA dhe është bërë një sipërmarrës i suksseshëm, por publikon herë pas here edhe këngë për të qenë më afër fansave.

 

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, ai ka treguar se pse u largua nga muzika. “Unë jam larguar herët në 2007 dhe erdha në Amerikë dhe e kisha të pamundër në atë kohë të mbetesha në kontakt pasi platformat sociale nuk ishin të njohur. Paastaj hyra në universitet dhe e kisha të pamundur.

 

Jeta e shoëbizit dhe tani, jo vetëm atëherë kishte shumë fallsitet. Ndihesh bosh, ishte fasadë. Duket sikur po humb jetën tate me gjëra që nuk janë si duket. Kjo më bëri të distancohesha nga Shqipëria.

 

Unë nuk jam kundër krijimtarisë, por duhen vlera se të gjithë kemi bërë gabime në fillimet tona. Uën flas për gjeneratën tonë, se kishim një lloj përgjithësie për tekstet që shkruanim, ndërsa më vonë mori për kot”, u shpreh Rudi.

 

Ai nuk nguroi të flasë edhe për Luizin, të cilit i uroi fitore në “Big Brother VIP”. “Unë nuk është se e ndjek shumë, nuk rrëmbehem nga këta që çojnë drona apo bëjnë protesta.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...