Mes katër rrugëve! Historia prekëse e të moshuarit që vdiq me topin në dorë

Mëngjesin e sotëm një 70 vjeçar banues në qytetin e Pogradecit, ka gjetur vdekjen nga i ftohti. Lytfi Pilingji me origjinë nga Korça, prej vitesh jetonte në kushte jo normale banimi në qytetin e Pogradecit.

 

Gjatë këtyre viteve kanë qënë banorët dhe pronarë restorantesh ata që e mbanin me ushqim 70 vjeçarin ndërkohë që netët i ka kaluar i vetëm në pjesën më të madhe në afërsi të tregut industrial te këtij qyteti, aty ku policia e ka gjetur pa jetë mëngjesin e sotëm.

 

Paraprakisht edhe për ekspertët e policisë lokale mendohet se 70 vjeçari ka gjetur vdekjen nga i ftohti, pasi prej 2 ditësh në Pogradec temperaturat kanë qënë shumë të ulëta.

 

Endacaku edhe në këtë moshë nuk e ndante një top futbolli nga vetja si për të treguar se në rininë e tij ka qënë një futbollist me të rinjtë e Skënderbeut.

 

Aq pasion e kishte futbollin sa edhe në rrugët e Pogradecit shfaqej duke luajtur i vetëm futboll.

 

Policia ka bërë me dije se nga kqyrja paraprake e trupit nuk janë konstatuar shenja dhune ndaj dhe për këtë paraprakisht dhe ekspertët mendojnë se vdekja e 70 vjeçarit ka ardhur për shkaqe natyrale.

Mungojnë fushat sportive publike, Herion Faslija: T’i biem rreth e përqark për të kërkuar një fushë sportive

Nje nder problemet e shumta ne qytetin e Shkodres qe prek sidomos femijet dhe te rinjte qe kane pasion sportin, eshte mungesa e kendeve...

“Benet Beci është i paparë”/ Luizi i rrëfen Kiarës si e ndihmoi deputeti në momentin e vështirë

Kryefjala e Big Brother, këngëtari Luiz Ejlli i cili shpesh thotë që është i djathtë, ka dhënë vlerësime maksimale për kandidatin e PS për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME