Kush është bosi në Bllok që pastruesja i mori lekët me çantë?

Një tjetër pastruese u arrestua sot në Tiranë. Ajo u denoncua nga pronari se i kishte vjedhur shuma të konsiderueshme në euro, dollarë dhe lekë. Pastruesja e vendosur në prangat e policisë për grabitjen është Elida Kodra.

 

Konkretisht 60-vjeçarja grabiti në shtëpinë e shtetasit me iniciale Z. E. (policia nuk e publikon emrin e tij) në rrugën “Vaso Pasha” në zonën e Bllokut.

 

Ajo mori një shumë prej 2000 euro, 300 dollarë dhe 35 000 lekë të rinj. Por policia ka arritur të sekuestrojë në çantën e saj vetëm 840 euro, 600 dollarë dhe 40 900 lekë të rinj nga paratë e vjedhura në total.

 

Arrestimi i saj vjen pasi një tjetër pastruese, Rozeta Dobi, u vendos në pranga më 7 janar për grabitjen një shume prej rreth 520 mijë euro në banesën e ish-zyrtares së Kryeministrisë, Alda Klosi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...