Kamioni që po transportonte eskavatorin përplaset me mbikalimin, arrestohet shoferi

Nje aksident i rende eshte regjistruar ne bahacallek mesditen e kesaj te premte. Nje kamion me nje eskavator te ngarkuar ne te eshte perplasur me mbikalimin ne lagjen Bahcallek. Si pasoje e perplasjes nuk ka persona te lenduar por eshte demtuar mbikalimi duke rrezikuar mjetet qe po kalonin ne kete aks.

 

Policia vendore e shkodres ben me dije se në momentin e shembjes, nuk ka patur në lëvizje automjete dhe as këmbësorë.
Në vendngjarje janë shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrfikëses dhe të Entit Pronar të Rrugës, të cilët po punojnë për hapjen e rrugës.

Nderkohe grupi hetimor ka shkuar menjehere ne vendgjarje në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë, ka beret e mundur zbardhjen e aksidentit ku ka rezultuar se shtetasi S. Sh.60 vjec , duke transportuar një vinç, me kamion, dyshohet se aksidentalisht vinçi ka goditur mbikalimin e këmbësorëve, në vendin e quajtur “Ura e Bahçallëkut”, duke e rrëzuar pjesërisht atë.

 

Mjetet kamion dhe vinç janë bllokuar në cilësinë e provës materiale. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet e tjera procedurale për këtë rast.
Shërbimet e Policisë e kanë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Shkodër, drejtuesin e kamionit, shtetasin S. Sh., 60 vjeç, banues në Shkodër.

Makina përmbyset në përrua, shpëtojnë mrekullisht dy vajza

Dy vajza shpetuan mrekullisht, pasi automjeti me te cilin udhetonin u permbys ne nje perrua. Aksidentj ndodhi paraditen e se henes ne rrugen drejt...

Olta u betua se do t’i largojë Kiarën, Luizin e zë frikë dhe i bën ofertën joshëse Kristit

Prime-n e kaluar Nita hapi Kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim dy çiftet: Olta-Kiara dhe Qetsor-Kristi.Pas spektaklit, Luizi ka diskutuar me Kristin për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME