E rëndë/ Gruaja fshehu nënën e saj të vdekur në frigorifer për dy vjet, dalin detajet tronditëse

Një grua nga Çikago akuzohet se ka mbajtur trupin e pajetë të nënës së saj në frigorifer për gati dy vjet, ndërsa jetonte në një apartament aty pranë. Sipas një raporti të Associated Press , 69-vjeçarja Eva Bratcher u paraqit në gjykatë të enjten me akuzën e fshehjes së vdekjes së nënës së saj 96-vjeçare dhe posedimit të një identiteti të rremë.

 

Trupi i pajetë i Regina Michalski u gjet në fillim të javës brenda një frigorifer në një garazh pranë banesës ku jetonin dy gratë. Nga provat e para, autoritetet kanë konstatuar se e moshuara ka ndërruar jetë në mars të vitit 2021, ndërsa shkaku i vdekjes do të përcaktohet deri në shkrirjen e trupit.

 

Akuzat janë “shumë shqetësuese”, tha gjykatësi David Kelly kur vendosi obligacionin prej 20,000 dollarësh të Bratcher. Në të njëjtën kohë ai ka refuzuar kërkesën e avokatit mbrojtës për një garanci më të ulët në mënyrë që 69-vjeçarja të lirohet nga burgu. Megjithatë, kjo nuk është hera e parë që 69-vjeçari është në telashe me autoritetet e Çikagos. Ajo ka dënime të mëparshme për falsifikim dhe hetuesit, sipas Chicago Sun-Times, po përpiqen të përcaktojnë nëse 69-vjeçarja po mblidhte përfitimet e sigurimeve shoqërore të nënës së saj, raportoi Chicago Sun-Times.

 

Rasti i tmerrshëm ka dalë në dritë kur vajza e 69-vjeçares ka humbur kontaktin me gjyshen dhe ka kërkuar nga autoritetet policore që të kontrollojnë shtëpinë e gruas fatkeqe. “Çfarë mund të shkojë keq? Natyrisht, gjithçka”, tha Sabrina Watson. Në të njëjtën kohë, fqinjët i thanë Fox News Chicago se nuk e kishin parë të moshuarën prej vitesh.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...