Çfarë nderi i ka bërë? Kryeministri Rama falenderon publikisht Artan Hoxhën: Respekte për kontributin që dhatë

Kryeministri Edi Rama, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku ka folur për dosjen “McGonigal” dhe takimet e tij me ish agjentin e FBI.

 

Në studio ka qenë edhe gazetari Artan Hoxha, të cilin Rama e falenderoi publikisht, për faktin që nxorri një audio të komunikimit mes gardistëve në 21 janar.

 

“Respekte për kontributin që dhatë sepse i keni dhënë mundësi drejtësisë të çlirohet nga një barrë e madhe mëkati”, deklaroi kryeministri.

 

Hoxha e pyeti Ramën edhe për rastin McGonigal dhe a është i gatshëm të paraqitet në SPAK, nëse do të thirret.

 

“Unë nuk e konceptoj dot që prokuroria të hapë çfarëdo çështje dhe të kërkojë kontributin tim dhe unë të mos e jap. Ajo akt-akuzë që tundej te ajo që quhej nga Ylli, parku zoologjik, nuk ka asgjë që lidhet me asnjë lloj aktiviteti të dyshuar, të askujt, as timin as të ndonjë zyrtari”, tha Rama.

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do të përfaqësohet me kandidatin e PD-së së Sali Berishës dhe koalicionit “Bashkë fitojmë”, Bardh Spahinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do...

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Prill 2023 për të 12 shenjat e zodiakut

Dashi, horoskopi mujor nga Paolo Fox   Një energji e re...

Këngëtarja e njohur mbështet publikisht Luizin dhe ka një surprizë për banorin e “BBVA”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, ka dhënë së...