Lajm i mirë për shoferët e pakujdesshëm, ulje e madhe e gjobave nëse i paguani brenda këtij afati

Deputetët e opozitës dhe mazhorancës kanë miratuar në Komisionin Parlamentar të Veprimtarisë Prodhuese disa ndryshime në Kodin Rrugor.

 

Në Komision u miratua në parim për të zgjatur 15 ditë afatin e pagimit të gjobave pa kamat vonesë nga 5 që ishte dhe për të përfituar 50% ulje nga 20% që është aktualisht në Kodin Rrugor.

 

Po ashtu një tjetër ndryshi është që nga 110 km/ orë në autostradë do të lejohet qarkullimi me 130 km/orë.

 

Po ashtu vlefshmëria e patentës do të zgjasë 15 vite nga 10 që është momentalisht. Këto vendime janë miratuar parimisht në Komision, ndërsa pritet që nesër të miratohen edhe në Kuvend.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...