Lajm i mirë për shoferët e pakujdesshëm, ulje e madhe e gjobave nëse i paguani brenda këtij afati

Deputetët e opozitës dhe mazhorancës kanë miratuar në Komisionin Parlamentar të Veprimtarisë Prodhuese disa ndryshime në Kodin Rrugor.

 

Në Komision u miratua në parim për të zgjatur 15 ditë afatin e pagimit të gjobave pa kamat vonesë nga 5 që ishte dhe për të përfituar 50% ulje nga 20% që është aktualisht në Kodin Rrugor.

 

Po ashtu një tjetër ndryshi është që nga 110 km/ orë në autostradë do të lejohet qarkullimi me 130 km/orë.

 

Po ashtu vlefshmëria e patentës do të zgjasë 15 vite nga 10 që është momentalisht. Këto vendime janë miratuar parimisht në Komision, ndërsa pritet që nesër të miratohen edhe në Kuvend.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...