Horoskopi 1 shkurt 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju në këtë fillim muaji

Dashi

 

Forconi veten psikologjikisht për të pohuar dëshirat tuaja. Hëna nga shenja e komunikimit të Binjakëve sot sjell komunikime të mrekullueshme që ju bëjnë vigjilentë. Dita është ideale për kontakte me njerëz miqësorë dhe planifikimin e gjërave që dëshironi të zbatoni.

Ju merrni mbështetje nga njerëz që ju vlerësojnë dhe që mund t’ju mbështesin në punën tuaj. Në financat do të rikuperoheni nga disa shpenzime që po ju shqetësonin.

 

Demi

Do të forconi veten profesionalisht dhe të kaloni disa faza të vështira që keni kaluar në fushën e karrierës. Emri juaj është rikthyer në vendin ku lëvizni dhe punoni dhe jeni të dehur psikologjikisht, tani ndiheni më të fortë dhe më të sigurt. Hëna nga shenja e komunikimit të Binjakëve sjell sot komunikime interesante në lidhje me financat tuaja.

Sot fokusoheni në punët tuaja praktike dhe profesionale dhe merrni kënaqësi nga zhvillimet pozitive që po hapen. Peizazhi i biznesit po zbërthehet dhe ju keni diçka të mirë për të pritur.

 

Binjakët

Ju e filozofoni jetën ndryshe, jeni optimistë, ndërsa merrni edhe mbështetjen e një personi miqësor që mund t’ju ndihmojë vërtet në këtë ditë në një çështje që ju shqetëson prej kohësh. Hëna nga shenja juaj intensifikon ekstroversionin tuaj aktual dhe ju bën veçanërisht të shkathët. Dita juaj është e mbushur me mesazhe, lajme dhe kontakte të bukura që japin prekjen e tyre për të nisur muajin me shenjat më të mira të mundshme.

Për sot, e mërkurë, në biznesin tuaj do të ketë disa ide, zbatimi i të cilave do të mund të sjellë rezultate të mira. Një ditë ideale për rregullimin e dokumenteve dhe financave.

 

 

Gaforrja

Çështjet financiare zgjidhen ndërsa psikologjia juaj përmirësohet dukshëm. Ju besoni shumë më tepër në veten tuaj dhe angazhoheni në aktivitete që ju ngrenë lart dhe forcojnë qëllimet tuaja. Dita është ideale për mbylljen e çështjeve dhe zgjidhjen e çështjeve pezull, për këtë ju ndihmon Hëna tek Binjakët.

Profesionalisht, ju mund t’i kapërceni lehtësisht pasiguritë tuaja sot dhe të largoni paditshmërinë që keni pasur kohët e fundit. Mundësitë për përmirësim financiar paraqiten, përderisa i kapni shpejt.

 

Luani

Është fakt që kohët e fundit keni qenë shumë i hidhëruar për qëndrimin dhe sjelljen e një personi me të cilin keni pasur një marrëdhënie shumë të ngushtë, tani mund t’i lini të gjitha këto pas vetes dhe të filozofoni për situatat ndryshe, kjo do t’ju ndihmojë të pastroni veten nga gjithë hidhërim dhe ankesë. Hëna nga shenja e Binjakëve ju ofron kënaqësi emocionale sot përmes rrjeteve dhe kontakteve me miqtë.

Shpirti juaj pionier do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja profesionale sot. Të njohurit tuaj janë asi në mëngë për të pushtuar planet. Keni një nxitje të konsiderueshme në financa.

 

Virgjëresha

Ju kapërceni sëmundjen, por edhe ankthin e fortë dhe mund ta vendosni jetën tuaj dhe jetën tuaj të përditshme në një orar më të mirë. Ju menaxhoni detyrimet tuaja, zgjidhni çështje që janë gjemb në qafë dhe planifikoni gjithçka që do të bëni në rrugën tuaj. Hëna nga Binjakët sjell zhvillime pozitive edhe në jetën tuaj profesionale, por është mirë të mos nxitoni për të parë rezultate të shpejta.

Dita e parë e shkurtit është e mrekullueshme për arritjen dhe përmbushjen e një qëllimi të madh profesional. Në financat tuaja sot do keni lajme për disa të ardhura shtesë.

 

 

Peshorja

Një aspekt që të ndihmon të shërosh plagët emocionale. Ju pranoni që duhet të lini disa gjëra pas dhe të vazhdoni, çështjet që ju shqetësonin në marrëdhëniet tuaja zgjidhen dhe kuptoni se gjithçka në jetë ndodh për një arsye dhe se më në fund është koha juaj për të ngritur kokën dhe për t’u rinovuar. Thuajini lamtumirë vetmisë, ndërsa sot Hëna te Binjakët ju mbush ditën me komunikime optimiste.

Për sot, e mërkurë, jeni marrë disi të shkujdesur dhe të papjekur në biznes dhe financa dhe mund të bëni lehtësisht gabime. Mbani një shportë të vogël sugjerimesh që dëgjoni dhe kufizoni megalomaninë.

 

Akrepi

Në biznesin tuaj do të ndiheni më të qëndrueshëm dhe të sigurt dhe më në fund pas disa kohësh do të ndjeni se gota ka filluar të mbushet sërish gjysmë. Aktivitetet e reja që do të filloni sot do të bëjnë shumë mirë për mirëqenien tuaj mendore dhe fizike. Shqetësimet për financat janë të përkohshme.

Në fushën e punës, po vijnë disa zbulime që mund t’ju vënë në pozitë të vështirë. Financiarisht, interesi juaj është në një trashëgimi, në taksa ose në borxh.

 

Shigjetari

Problemet që lidhen me ju, një lidhje dashurie ose me fëmijët, apo edhe një plan biznesi janë kapërcyer dhe tani jeni vigjilent për të hedhur plane të reja. Jeni kokëfortë, optimistë, krijues dhe merrni gëzim që ju jep forcë për të vazhduar. Hëna e Binjakëve i forcon edhe më shumë marrëdhëniet tuaja sot.

Ju punoni me shkathtësi dhe dashamirësi, gjë që do t’ju sjellë fitim. Në planin financiar shmangni vendimet e rëndësishme sot, sidomos për blerjet.

 

Bricjapi

Zgjidhja e një mosmarrëveshjeje financiare është brenda tendencave të ditës, ose në të kundërt hyjnë para në shtëpi që ju ndihmojnë të mbyllni disa telashe. Një person i afërt ju shpreh dashurinë dhe ju ndihmon të ndiheni shumë më mirë psikologjikisht sot. Hëna te Binjakët gjithashtu ofron mundësi për vigjilencë në jetën tuaj profesionale.

Ju keni një përmirësim në karrierën tuaj, pasi shfaqni aftësitë dhe talentet tuaja. Është e qartë se ju i menaxhoni më mirë paratë dhe në këtë mënyrë do të keni fitime.

 

 

Ujori

Nje aspekt qe te nxjerr nga inercia dhe te ndihmon te besosh me shume ne fuqine e mendjen. Kështu që sot ju arrini përmes fjalës tuaj të arrini gjithçka që dëshironi, largoni barërat e këqija të mendjes, pra mendimet tuaja negative dhe me dhuntinë tuaj të komunikimit arrini dhe jeni të suksesshëm në qëllimet tuaja. Në të njëjtën kohë, Hëna te Binjakët ofron edhe momente kënaqësie dashurore.

Në fushën e punës duhet të jeni të kujdesshëm pasi tendenca juaj për t’u dukur dhe sfiluar do ju krijojë probleme në bashkëpunime. Në planin financiar, edhe pse i keni tejkaluar shpenzimet, fati është në anën tuaj.

 

Peshqit

Je cliruar mendërisht nga zgjidhja e një çështjeje pezull profesionale apo financiare. Bëhesh më i fortë sepse ndjen se një barrë e madhe të hiqet dhe se vuajtjet e tua tani bëhen mësime dhe… nuk do t’i shkelësh më. Së bashku me Hënën te Binjakët, sot tregohet një kohë e këndshme me familjen dhe e kuptoni se jeni të lidhur pazgjidhshmërisht emocionalisht me disa njerëz.

Në fushën e karrierës zhvillimet janë dukshëm pozitive, por financiarisht mund të ketë shpenzime për shtëpinë.

Olta u betua se do t’i largojë Kiarën, Luizin e zë frikë dhe i bën ofertën joshëse Kristit

Prime-n e kaluar Nita hapi Kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim dy çiftet: Olta-Kiara dhe Qetsor-Kristi.Pas spektaklit, Luizi ka diskutuar me Kristin për...

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo mbrëmje ishte falë Kiarës, e cila kishte kërkuar t’i bënte një surprizë Luizit.   Çifti pati mundësinë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...