“Rama sillet si Luiz Ejlli”, Nard Ndoka: Nuk flet për punët e shtetit, por bën humor…

Kreu i demokristianëve shqiptarë, Nard Ndoka ka folru për politikanët duke thënë se ne nuk kemi modele, por kemi vetëm personazhe që kopjojnë.

 

Ai madje ka krahasur kryeministrin Edi Rama me personazhet e Big Brother dhe se nxjerr video të shkurtra nga takimet e tij, për të fituar vota e klikime.

 

“Ne nuk kemi modele, por kemi vetëm personazhe që kopjojnë stilin. Kemi një kryeministër që del në takime dhe i largon mediet, duke mbajtur vetëm TV-në e tij, ashtu sikurse nxjerr BB dhe Luiz Ejlli. Thotë ulu ti i shkurti dhe e ka radhën ky i gjati.

 

Nuk nxjerr video për ekonominë apo për shtetin ashtu sikurse e bëjnë burrat e shtetit, edhe pse e shohim vetëm me humor kinez pa kripë. Ky model certifikohet dhe mendohet se është model suksesi kur e përdor kryeministri për të fituar klikime dhe vota” tha Noka për emrionin “Drejt” të Luan Ramës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...