Aksident tragjik/ Autobusi që transportonte një ekip futbolli, bie nga ura

Një autobus që transportonte një ekip futbolli, herët këtë të hënë pësoi një aksident, duke rënë nga një urë, ku gjetën vdekje pesë vetë dhe duke plagosur disa të tjerë në Além Paraíba të Brazil.

 

Ende nuk është bërë i ditur emri i klubit, të cilit i përkisnin lojtarët që ndodheshin në autobus, por sipas portalit të lajmeve G1, ata u transportuan nga Ubaporanja, në Minas Gerais të Rio de Zhaneiros.

 

 

Në autobus ndodheshin 36 pasagjerë. Trupat e pesë viktimave u nxorën nga rrënojat dhe të plagosurit u dërguan në një spital lokal. Deri tani nuk ka detaje për gjendjen e tyre shëndetësore.

Automjeti që ka rënë nga ura, është përmbysur dhe është ndalur në breg të një lumi. Shkaqet e aksidentit nuk janë bërë të ditur.

Mungojnë fushat sportive publike, Herion Faslija: T’i biem rreth e përqark për të kërkuar një fushë sportive

Nje nder problemet e shumta ne qytetin e Shkodres qe prek sidomos femijet dhe te rinjte qe kane pasion sportin, eshte mungesa e kendeve...

“Benet Beci është i paparë”/ Luizi i rrëfen Kiarës si e ndihmoi deputeti në momentin e vështirë

Kryefjala e Big Brother, këngëtari Luiz Ejlli i cili shpesh thotë që është i djathtë, ka dhënë vlerësime maksimale për kandidatin e PS për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME