Aman vetëm nxirreni Luizin se ia japim ne 100 mijë euro: biznesmeni ankohet se s’ka klientë kur është transmetimi live

Luiz Ejlli është kthyer në fenomen dhe arsyeja kryesore pse Shqiptarët janë me sy nga televizori te Shtunave dhe te Marteve pikerisht në mbrëmjet e Prime-t të këtij reality show.

 

Në mediat rozë e rrjetet sociale Luiz Ejlli është kryetema. Shikueshmëria e lartë e Prime-it të Big Brother Albania Vip duket se ka ndikuar edhe në gastronomi.

 

Bizneset në këtë sektor nuk kanë klientë në përiudhen e transmetimit të këtij spektakli, shkruan InfoKosova.

 

Keshtu ka bere te ditur Kryerati i Gastronomeve te Kosoves Petrit Kllokoqi i cili ne forme shakaje ka treguar se ne kohen e Prime-ve nuk po kane fare pune.

 

Ndersa sipas tij zgjedhja e duhur e ketij problemi eshte bashkimi i gastronomeve per ti paguar cmimin e madh prej 100 mije euro Luizit.

 

 

Mbyllet per mungese klientele dhe stafi ‘Mrizi i Zanave’

Ne ditet e sotme problematika me e madhe per bizneset jane rritja e cmimeve, mungesa e fuqise puntore e shume faktore te tjere qe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Mbyllet per mungese klientele dhe stafi ‘Mrizi i Zanave’

Ne ditet e sotme problematika me e madhe per...

Habit Bledi Mane: I kam bërë dhe një këngë Kiarës, e kam dashur!

Bledi Mane që prej daljes nga “Big Brother VIP”...