Horoskopi ditor, e shtune date 28 janar 2023

Dashi

 

Hëna e shenjës së Demit, ju ofron siguri materiale por edhe emocionale, besim dhe stabilitet. Me financat do merreni pak me shume, duke zgjidhur problemet e pazgjidhura, ndërsa ka shumë gjasa që të bëni edhe një blerje. Emocionalisht është mirë t’i kushtoni vëmendje disponimit tuaj të fortë posesiv dhe kërkues, mos dëshironi gjithçka tuajën. Dita është krejtësisht pozitive, në mënyrë që të ruani dhe ruani atë që keni tashmë, qoftë në nivel emocional, qoftë në atë praktik.

Hëna e sotme në sekstilin e Demit me Venusin tek Peshqit ju ofron lehtësim të konsiderueshëm për çështjet e punës dhe financiare. Disa nga problemet tuaja janë zgjidhur dhe ju relaksoheni.

 

Demi

Me Hënën për sot të shtunën në shenjën tuaj, dita nis në mënyrë krijuese, me frymëzim por mbi të gjitha me humor të mirë. Ju eksternalizoni ndjenjat dhe dëshirat dhe veproni me kokëfortësi derisa të arrini “dëshirat”. Mund të ketë shpërthime emocionale dhe sjellje ekstreme nga ana juaj, ndaj tregohuni shumë të kujdesshëm me sjelljet tuaja, përndryshe do të lodhni veten fillimisht mendërisht dhe më pas ata që ju rrethojnë. Do të ishte një ide e mirë të përdorni logjikën tuaj të bazuar përpara se të shprehni ndonjë ndjenjë të fortë. Përmbahuni nga çdo lloj ekzagjerimi, veçanërisht në humbjen e parave për argëtim dhe ushqim.

Ju keni forcën, besimin dhe vullnetin për të arritur lart në karrierë dhe sot është dita e planeve dhe synimeve. Për sa i përket financave, megjithëse jeni të lumtur, shpenzimet janë mjaft të mëdha.

 

Binjakët

Shoqërueshmëria juaj do të humbasë për pak kohë, derisa të merren disa vendime të rëndësishme të brendshme dhe të bëni një pastrim emocional. Do e keni të vështirë t’u besoni njerëzve të tjerë, ndaj do të ishte mirë të dëgjoni pa frikë instinktet tuaja sot. Dita është e përshtatshme për mbylljen e çështjeve dhe çështjeve në pritje por edhe për të zbuluar informacione apo edhe sekrete.

Në biznesin tuaj sot, sekstili Hënë-Venus ju ndihmon të kaloni një kohë më të relaksuar dhe të qetë dhe të zgjidhni disa gjëra që dikur ju dukeshin si mal.

 

 

Gaforrja

Ky sektor ju ndikon ndjeshëm në një nivel të thellë emocional. Ju dëshironi të kaloni kohë dhe të komunikoni në mënyrë efektive me miqtë dhe njerëzit e afërt. Megjithatë, absolutiteti juaj duhet të jetë i kufizuar, sepse sot do të keni prirjen të “shtypni” fytyrat tuaja miqësore dhe të bëheni shtytës, ndaj mund të merrni rezultate të kundërta nga ato që dëshironi. Përfitoni sa më shumë nga dita duke bërë aktivitete që ju mbushin dhe ju bëjnë të ndiheni të lirë.

Kohët e fundit keni dhënë gjithçka në biznes dhe sot disa lajme që do të merrni do t’ju konfirmojnë. Në planin financiar jeni të kënaqur me disa rregullime që bëni.

 

Luani

Dita juaj fillon me kënaqësi financiare dhe ngrihet psikologjia, por më e rëndësishmja është që të merrni edhe një justifikim emocional – mendor. Në orët e mbrëmjes, kushtojini më shumë vëmendje marrëdhënieve tuaja, sepse ndoshta disa gjëra i perceptoni shumë, duke ju bërë të jeni të pakënaqur dhe të funksiononi plotësisht ndaj njerëzve që doni.

Në biznesin tuaj, ju shkelni përshpejtuesin dhe ecni përpara me plane të reja që ju ngrenë shumë lart. Për sa i përket financave, sot keni disa të ardhura shtesë që ju kënaqin plotësisht.

 

Virgjëresha

Keni nevojë të shpëtoni pak nga përditshmëria e ashpër, të hapni mendjen dhe të ngrohni logjikën tuaj të ngrirë. Humori juaj komunikues është rritur dhe në përgjithësi keni një mënyrë më të lumtur për t’iu qasur të tjerëve. Ndoshta për shkak të karakterit tuaj të rezervuar, ky humor nuk bie menjëherë në sy, ndaj jini aktivë me më shumë entuziazëm dhe shprehni atë që dëshironi dhe ndjeni. Ditë e mirë sot për lëvizje apo zgjerime në të gjitha fushat.

Ka ardhur koha për të hedhur hapin tjetër profesionalisht dhe dita e sotme është ideale për planifikim, mendim dhe vendime që do t’i zbatoni shpejt. Në financa ka perspektiva shumë të mira.

 

 

Peshorja

Hëna lëviz në shenjën e Demit dhe ju i shihni situatat dhe njerëzit përreth jush shumë më thellë dhe më kuptimplotë, por frika, pasiguritë dhe dyshimet nuk ndalojnë kurrë së folezuari në shpirtin tuaj. E kaluara luan një rol të rëndësishëm në të tashmen tuaj dhe sot dëshironi të thoni gjithçka që ndjeni nga goja juaj, në mënyrë që të ndriçoheni dhe të gjeni zgjidhje. Një fitim financiar do t’ju ndihmojë të menaxhoni bilancet e debitit.

Partneritetet e reja që po hapen në horizont këtë herë kanë diçka të rëndësishme për t’ju ofruar, dita e sotme është e përshtatshme për kontakte biznesi. Në financat do të merrni pak kënaqësi.

 

Akrepi

Ju i përkushtoheni ekskluzivisht marrëdhënieve dhe partneriteteve tuaja. Zhvillimet e ditës ju sensibilizojnë në fushat e mësipërme dhe ju shprehni ndjenjat, dëshirat tuaja dhe kërkoni t’i kushtoni kohë njerëzve dhe aktiviteteve që ju ofrojnë siguri, stabilitet, besim. Vetëm përpiquni të gjeni ekuilibrin mes emocionit dhe logjikës, në mënyrë që të mos ju mundojnë pasiguritë.

Sot jeni të stresuar kryesisht për financat dhe detyrimet që duhet të mbyllni, por do ia dilni mbanë. Në biznesin tuaj dita është neutrale me zhvillime, me mundësi për një rrjedhë të mirë të bashkëpunimeve tuaja.

 

Shigjetari

Ju do të dëshironi të kujdeseni për nevojat tuaja të përditshme dhe gjithashtu do të merrni vendimin për të përmirësuar zakonet tuaja të të ngrënit dhe stërvitjes. Bëhuni më të butë në marrëdhëniet tuaja profesionale dhe pretendoni atë që dëshironi me fleksibilitet dhe logjikë, duke u përpjekur të kufizoni natyrën tuaj impulsive dhe të irrituar. Mos e ngarkoni programin tuaj më shumë sesa duhet.

Ditë e përshtatshme për të çuar përpara planet profesionale dhe për të rregulluar detyrat dhe detyrimet tuaja. Në financa ka disa diskutime që ju favorizojnë.

 

Bricjapi

Dita është ideale për t’u çlodhur, për t’u argëtuar dhe për të takuar njerëz. Ju e shprehni fuqinë e dashurisë suaj si në atë shoqërore ashtu edhe në atë të dashurisë, gjithçka që ju nevojitet është të kufizoni prirjen tuaj për ekzagjerim dhe shpërdorim. Në përgjithësi do ta shikoni botën me një vështrim më pozitiv dhe do t’i shprehni nevojat dhe ndjenjat tuaja.

Ju e vendosni biznesin tuaj në plan të dytë sot, jo se nuk ju shqetësojnë, por nuk është “goditja e madhe” e ditës, por keni ide të shkëlqyera që duhen regjistruar. Në planin financiar jeni në njëfarë presioni dhe do veproni disi rastësisht në blerjet tuaja.

 

Ujori

Keni nevojë të relaksoheni dhe të fokusoheni në çështjet që ju shqetësojnë në lidhje me shtëpinë, të kaluarën dhe familjen. Përdorni aftësinë tuaj të padiskutueshme për të komunikuar dhe për të qenë fleksibël kur shprehni ndjenjat dhe “dëshirat” tuaja, për të shmangur konfrontimet familjare. Qëndrimi dhe opinioni juaj i kotë, dijeni se ky moment nuk do t’ju bëjë fitues, ndaj është më mirë të tërhiqeni.

Sot mund të vendosni strukturë në biznesin tuaj dhe të bashkoni gjithçka që dëshironi të bëni gjatë rrugës. Në financë, ju merrni kënaqësi në orët e mëngjesit.

 

 

Peshqit

Hëna është në shenjën e Demit dhe jeni shumë më komunikues se zakonisht, por shmangni bisedat e cekëta, në pamundësi për të mbajtur nën kontroll emocionet tuaja. Ju keni nevojë për t’u kuptuar dhe ndjerë nga mjedisi juaj shoqëror dhe jeni aktiv në shoqëri ose jeni në humor për udhëtime dhe udhëtime. Gjithashtu sot është një mundësi e mirë për të rindezur marrëdhëniet me vëllezërit e motrat.

Në biznesin tuaj ka diskutime, propozime dhe mendime që për momentin ju shkaktojnë dyshime dhe nuk mund të vendosni se çfarë është e drejtë dhe çfarë është në interesin tuaj. Në financat “shëroheni” nga telashet që keni kaluar që nga vjeshta e në vazhdim.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...