Gripi i syve pjesë e virozave stinore/ Beci: Prindërit t’i mbajnë fëmijët në shtëpi për një periudhë kohore

Nga Merisa Gjoni

 

Nje tjeter forme e virozes stinore qe eshte perhapur vecanerisht tek moshat pediatrike eshte edhe gripi I syve.

Okulisti Astrit Beci tregon se ky grip nis nga format me te thjeshta qe veteizolohen brenda ditesh dhe mund te shkoje deri ne forma te renda sic jane demtimi I shikimit. Beci apelon per prinderit qe ti mbajne femijet ne shtepi per nje periudhe kohore 7 ditesh, ne raste te tilla pasi perhapja e ketij gripi eshte e lart ene cerdhe dhe kopeshte.

 

Konsulta me okulistin eshte e domosdoshme sepse ne jo pak raste qytetaret zgjedhin te marrin medikamente pa u konsultuar ne farmaci gje e cila mund te coje edhe ne trajtime te gabuara.

Mungojnë fushat sportive publike, Herion Faslija: T’i biem rreth e përqark për të kërkuar një fushë sportive

Nje nder problemet e shumta ne qytetin e Shkodres qe prek sidomos femijet dhe te rinjte qe kane pasion sportin, eshte mungesa e kendeve...

“Benet Beci është i paparë”/ Luizi i rrëfen Kiarës si e ndihmoi deputeti në momentin e vështirë

Kryefjala e Big Brother, këngëtari Luiz Ejlli i cili shpesh thotë që është i djathtë, ka dhënë vlerësime maksimale për kandidatin e PS për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME