Orteqet bllokojnë aksin Qafë Thore – Theth/ Angoni inspekton situatën: Po punojmë për hapjen e rrugës

Reshjet e dendura të borës janë duke shkaktuar problematika të shumta në qarkullim në disa zona të qarkut të Shkodrës. Momentalisht aksi Qafë Thore-Theth është i pakalueshëm pasi disa orteqe bore ka rënë tek pjesa e tuneleve panoramike.

 

Për të parë situatën nga afër ishte prefektja e qarkut Shkodër Majlida Angoni e cila tha se firma kontraktore është duke punuar me shumë kujdes për zhbllokimin e rrugës. Ndërsa inxhineri i firmës kontraktore tregon se situata është e rëndë dhe se është e vështirë për të ndërhyrë në pjesën e tuneleve për shkak të rëniës së vazhdueshme të orteqeve.

 

Në vendin e njohur Qafë Thore është bërë i mundur të hiqet orteku i parë, ndërsa situata është në varësi të reshjeve të borës të cilat sapo të pushojnë do të nisë puna për të pastruar edhe orteqet e tjera të rëna në këtë aks. Reshjet kanë sjellë vështirësi të mëdha për mjetet dhe punëtorët për pastrimin e rrugës.

Makina përfundon në përrua, zbardhet çfarë ka ndodhur me dy vajzat e reja që ishin brenda automjetit

Shpëtojnë mrekullisht dy vajza teksa mjeti i tyre është përmbysur duke përfunduar në një përrua.   Dy të reja udhëtonin me një autoveturë në drejtim të...

FERMENTIM, LAGJJA PLOT MBETURINA DHE PUSETA PA KAPAKË

Mospastrimi I mbeturinave por edhe depozitimi I tyre jashtë kontenierëve janë bërë pjesë e pandarë të cilat bashkëjetojnë me banorët e kësaj lagjeje. Aromat...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...