Pedagogia heq dorë nga profesioni për të rritur fëmijët: Dado nuk i edukon dot si nëna

Pedagoi Malvina Tafçiu zbuloi në në emsisioni “Goodmorning Albanians” në Euronews, vendimin e saj për të hequr dorë nga jeta profesionale dhe për t’iu përkushtuar rritjes dhe edukimit të tre fëmijëve të saj.

 

Tafçiu theksoi se provoi t’i rriste fëmijët me dado por e pa se ishte e pasukseshme si metodë pasi fëmijët nuk e merrrnin dashurin e nënës dhe edukimin e duhur që u nevojitej.

 

“Kam pasur raste që kam marr dhe dado në shtëpi por e kam parë që është e pasukseshme pasi gjithë dashurinë e mëmësisë dhe procesin e edukimit nuk mund t’ia jap një dado,

 

siç mund t’ia jap nëna. Më është dashur të bëj zgjedhje të kësaj natyre për t’i qëndruar pranë fëmijëve se e kam parë se ishte e nevojshme”, tha ajo.

 

Gjithashtu Tafçiu shtoi: “Para se të lindja nuk do të hiqja kurrë dorë nga ëndrrat e mia dhe profesioni por pas lindjes ndryshoi e gjithë bota ime.

 

Është çështje prioriteti dhe prioriteti im tashmë janë fëmijët. Unë kam 3 fëmijë më e vogla është 2 vjeç. Kam hequr dorë nga profesioni për t’u marr me edukimin e fëmijëve”.

Mungoi në prime! Arber Hajdari braktis përfundimisht Big Brother? Ja arsyeja e bujshme, kush do e zëvendësojë

E marta është tashmë dita që mbledh të gjithë shqiptarët. Reality showë i shumëndjekur ‘Big Brother’ ka bërë për vete shumë njerëz. Mbrëmja e...

Nami në rrjet! Zbulohet lidhja që ka Luizi dhe Kiara me Edi Ramën dhe Lindën

Teksa historia e Liuzit dhe Kiarës po i mban të gjithë mbërthyer, ne po gërmojmë pak se çfarë thonë yjet për këtë kombimin.   Luizi është...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME