Habit ish-funksionari i lartë i PD: Zgjedhjet më mirë t’i fitojë Rama se Berisha, që është ‘non grata’ dhe i izoluar

Prel Deda, ish-funksionar i Partisë Demokratike, u shpreh nga studio e Euronews Albania se Enkelejd Alibeaj duhet të nxjerrë kandidatë me logon e PD-së në të gjitha bashkitë e vendit.

 

Sipas tij një gjë e tillë është në të mirë të të gjithë demokratëve dhe të gjithë Shqipërisë. Ai nënvizoi se është më mirë që zgjedhjet lokalke t’i fitojë kryeminisrtri Rama se sa Sali Berisha, një person i shpallur non grata për korrupsion madhor.

 

Berisha është një i izoluar botërisht, nga e gjithë Evropa. Edhe kur ishte president dhe kryeministër ai nuk kishte një takim ndërkombëtar.

 

Ai është i shpallur non-grata familjarisht për minim të demnokracisë dhe korrupsion madhor dhe për privilegje të familjarëve të tij dhe të njerëzve të tij.

 

Kjo është arsyeja pse shqipatrët nuk e kanë votuar me shumicë Sali Berishën dhe sa herë ai ka fituar ka afruar kundërshtarët e vet”, tha Deda.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...