Ish-deputeti i PD-së nuk përmbahet, sulmon ashpër Berishën: Është në hall të madh

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj, komentoi në një emision televiziv situatën e brendshme në Partinë Demokratike.

 

Haklaj tha se ish-kryeministri Berisha dhe deputetët që e mbështesin atë janë në hall të madh, pasi ndodhen në një krizë politike, diplomatike dhe juridike.

 

Sipas tij pasi ata nuk kanë shumicën e mbështetjes brenda PD-së, pasi shumica është e heshtur.

 

“Berisha u bën thirrje turmave siç ka bërë gjithmonë për të realizuar qëllimet e veta personale pasi është në hall të madh. Erdhi me sloganin për hapjen, forcimin dhe bashkimin e PD-së. Kjo gjë nuk ndodhi. Sali Berisha është në hall të madh dhe foltorja është në hall të madh pasi janë në krizë politike, juridike dhe diplomatike. Është në krizë politike pasi zoti Berisha nuk ka shumicën siç pretendon, pasi shumica është e heshtur.

 

Është në krizë diplomatike pasi askush nuk e njeh dhe është në krizë juridike se gjykata nuk e njeh. Partia Demokratike ka për detyrë të shembë muret e korropsionet të cilat e shpallën non-grata Berishën”, tha Haklaj.

Top Channel demaskon Amosin, bëri pyetjen anonime më të turpshme ndaj Oltës

Një nga rubrikat më të përmendura të kësaj jave në Big Brother VIP ishte ajo e pyetjeve anonime brenda shtëpisë. Secili banor ka shkruar...

Nami në rrjet! Zbulohet lidhja që ka Luizi dhe Kiara me Edi Ramën dhe Lindën

Teksa historia e Liuzit dhe Kiarës po i mban të gjithë mbërthyer, ne po gërmojmë pak se çfarë thonë yjet për këtë kombimin.   Luizi është...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...

Ky eshte bashkeshorti i Diola Dostit mjeku i i njohur Kosovar. Foto

Diola Dosti është nutricionistja e njohur shqiptare, që u...