FOTO/ Zbulohet benzi “bishë”, në pronësi të djalit të pastrueses që u arrestuan për vjedhjen në shtëpinë e Alda Klosit

Zbulohen detaje të tjera lidhur me arrestimin e Rozeta dhe Havier Dobit, nënë e bir që vodhën një shumë prej 524.800 euro, 8500 dollarë dhe 368.000 lekë të rinj, në banesën e ish-shefes së kabinetit të ish-ministrit të Rindërtimit dhe Financave, Arben Ahmetaj.

 

Një pjesë e parave dhe sendeve me vlerë janë gjetur në banesë. Ndërsa shuma prej 404 mijë euro vijon të mos ketë asnjë pronar.

 

“Ora News” ka mësuar se një pjesë e eurove të shpenzuara janë blerë Benz-Mercedez nga djali i pastrueses, Havier Dobi.

 

Në listën e pasurisë që Dobi, rezulton të ketë është dhe një Mercedez Benz i tipit “E 550 4MATIC UF9”, ngjyrë e zezë Benzinë + Gaz.

 

Ky automjet është blerë pikërisht gjatë muajit Dhjetor 2022, periudhë kur Rozeta Dobi, ka arritur të vjedhë në banesën e zyrtares Aldo Klosi, sasinë e eurove dhe parave.

 

Temperatura ekstreme pas mesnatës sot, sa do të zbresë termometri në vendin tonë

Vendi është përfshirë nga temperatura ekstreme gjatë ditëve të sotme, të cilët pritet të vijojnë gjatë gjithë javës, ndërsa për momentin nuk raportohen probleme...

Ashpërsohen strategjitë, Olta thur plan me Maestron kundër Luizit: Hajde ta tr…

Olta mendon se debati mes Luizit dhe Armaldos ishte i vërtetë. Ajo foli me Maestron dhe i tha atij që të ngacmojnë Luizin, pasi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME