Krenari per te gjithe Shqiptaret.Amadea Stefa merr çmimin Evropian për mjekësinë integrative

Amadea Stefa ka përfaqësuar flamurin shqiptar në Sri Lanka në Kongresin botëror të mjekësisë integrative. Ajo është e treta në të gjithë botën që merr këtë çmim. Në një intervistë në emisionin “Rreze Dielli” ajo foli më tepër për këtë eksperiencë të saj:

 

“U thirra në telefon nga mjekë të tjerë që kishin dëgjuar nga unë dhe kishin marr shumë eksperienca pozitive përsa I përket shërimit të shumë njerëzve. Kishin folur mirë për mua dhe në në konferencë private e bërë nga gjithë bota, kishin vendsour emrin tim. Ishin nga të gjitha vendet aziatike, Japoni Kinë, Tajlandë, Filipnë Australi.U habita që isha një ndër përfaqësueset e vendit tonë europiane.”

 

Ndër të tjera ajo tha se mjekësia integrative duhet të eci paralelisht me mjekësinë shkencore, pasi të dyja mund të kenë më shumë efekt në kurimin e shumë sëmundjeve.

 

Mjekësia integrative duhet të bashkëpunoj me mjekësinë normale. Unë nuk kam jam kundër mjekësisë normale sepse kam punuar vet por e kam parë që nuk është e mjaftueshme. Bota vetëm e medikamenteve nuk është një zgjidhje e gjatë.Fillon gjithmonë nga rrënjët, rrënja është gjithmonë mendimi, nga mendimi lind emocioni, nga emocioni lindin ndjenjat.

 

Është një cikël që është pozitiv ose e kundërta, shumë sëmundje them unë sidomos kanceri, tumori që thojnë që nuk janë të shërueshme ose janë shumë të vështira të shërohen për mendimin tim janë të shërueshme. Tani madje më mori një person në telefon për një të sëmurë që ka bërë 6 javë kurën jo vetëm të ushqimit por edhe të meditimit të kombinuara të dyja sëbashku sepse duhen të dyja. Domethënë nuk duhet vetëm një gjë, duhet ti kombinosh atëherë arrijmë shumë sukses.Dhe kjo është dëshira ime.MC/Shqiptarja

Analizë nga ” Koha Jonë”: Shkodra të zgjedhë mes ekonomisë dhe politikës

Nga Lindita Kokoli dhe Jonida Halili Këto zgjedhje të 14 majit do të prodhojnë dy supriza të mëdha; Durrësin e fiton Igli Cara i PD,...

Kandidati i listës së propozuar nga PS për këshill bashkiak, Mirsad Basha: Do jem urë lidhëse mes bashkisë dhe qytetarit

Mirsad Basha, nje emer jo i panjohur per qytetin e Shkodres, është kandidati listës së propozuar nga Partia Socialiste për këshillin bashkiak te qytetit.Mirsad...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Po si s’të vjen turp mo”/ Efi hidhet në ‘sulm’ ndaj Luizit: Shkon qan për Oltën

Efi Dhedhes është një nga katër ish-banorët e rifutur...

“Të dua fort”/ Fjalët e fundit që Olta i tha Luizit para se të dilte nga shtëpia

Olta Gixhari ka vendosur mbrëmë të heqë dorë përfundimisht...

Ҫështjen e Instagramit të Luizit e ka në dorë shteti, zbulohet kush ia mbante peng atë

Kush po e mban peng Instagramin e Luiz Ejllit?Miku...

Analizë nga ” Koha Jonë”: Shkodra të zgjedhë mes ekonomisë dhe politikës

Nga Lindita Kokoli dhe Jonida Halili Këto zgjedhje të 14...