Nëse një pëllumb afrohet në dritaren tuaj, bëhuni gati sepse do dëgjoni shumë shpejt një lajm të rëndësishëm

Njerëzit, që nga kohra të lashta, duan të interpretojnë fenomene të caktuara dhe të specializohen në lloje të ndryshme parashikimesh. Sot ju sjellim interpretime të ndryshme në lidhje me zogjtë.

 

Disa besime thonë se nëse shikoni një pëllumb në dritare, kjo do të thotë qasje në lajme shumë të rëndësishme, e njëjta gjë vlen edhe për dallëndyshen.

 

Nëse zogu qëndron në rrobat tuaja të nderura në tel, mos u shqetësoni, sepse kjo mund të jetë një pararojë e fatit të madh.

 

Nëse pëllumbat bëjnë një fole në ballkonin tuaj – do të ketë fat në jetën tuaj, dhe nëse lëshojnë dy vezë në fole, fati nuk do të ketë fund.

 

Nëse zogu godet dritaren, atëherë duhet të prisni mysafirë, një festë të zhurmshme. Zogjtë mund të hyjnë në shtëpi nga një dritare e hapur, përgatituni për lajmin e pakëndshëm të νdekjes së një njeriu.

 

A goditi zogu xhamin e ballkonit apo u ul në dritare? Së shpejti do të keni një humbje të papritur parash. Shpendët që ngσrdhin në dasmën e dikujt premtojnë një martesë të keqe ose divσrc që do të ndodhë së shpejti.

 

Ndërsa ecni, nëse tufa e zogjve po rrotullohet sipër jush, atëherë duhet të prisni një sëmundje urgjente. Nëse ka vetëm një zog, kujdes nga tradhtia ose tradhtia e të dashurve.

 

Nëse zogjtë, duke fluturuar sipër jush, papritmas ndryshojnë drejtimin e fluturimit, kjo do të thotë se ka rrezik afër.

 

Një zog i dukshëm në çati ose që vazhdimisht fluturon përreth është një shenjë e sëmundjes në dikë në familje. Nëse zogu rri pezull vazhdimisht mbi shtëpi, duhet të jeni jashtëzakonisht të kujdesshëm në marrëdhëniet me miqtë, mund të tradhtoheni.

 

Paraardhësit tanë jo vetëm që vunë re se si sjellja e zogjve lidhet me ngjarjet e ardhshme, por gjithashtu zhvilluan metoda për të zgjidhur negativitetin. Pra, një zog që ka hyrë në dhomë: Hapni dritaren dhe lëreni të dalë, pastaj thuaj: “Shko lirshëm, por mos eja tek unë!”.

 

Dhe është më mirë të bëni miq me zogjtë, t’i ushqeni, atëherë ata do të sjellin vetëm gëzim dhe nuk do të kenë frikë nga parashikimet negative.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shenjat e Horoskopit që martohen në moshë të re

Ka disa shenja që janë alergjikë ndaj martesës dhe...

“Mami, nuk ia dal dot më me babin”, nëna kujton mes lotësh fjalët e të birit 7-vjeçar

Pas 16 vjetësh martesë, në vitin 2019 Silvana vendos...