Ushqimi i preferuar i shqiptarëve, nuk i merrni dot me mend përfitimet që merrni nga fasulet

Fasulet janë ndër ushqimet më të shëndetshme dhe më të përdorura, sidomos nga ne shqiptarët.

 

Ato janë ndër ushqimet më të pasura në karbohidrate dhe të pasura më shumë ushqyes.

 

Këto janë përfitimet shëndetësore të fasulet e bardha:

 

-Janë burimi i proteinave

 

-Një burim fantastik i antioksidantëve

 

-Ju ndihmon të keni një dietë të pasur me fibra

 

Filloni nga sot që të konsumoni dhe të merrni të mirat e fasules.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shenjat e Horoskopit që martohen në moshë të re

Ka disa shenja që janë alergjikë ndaj martesës dhe...

“Mami, nuk ia dal dot më me babin”, nëna kujton mes lotësh fjalët e të birit 7-vjeçar

Pas 16 vjetësh martesë, në vitin 2019 Silvana vendos...