Ja çfarë duhet të bëni menjëherë pas djegies se dores kur gatuani

Ishin incidentet e shpeshta të bashkëshortes se Earle Dickson, shkëndija, që ky i fundit të shpikte leuokoplasitn.

Prerjet e shpeshta me thikë të së shoqes bënë këtë të fundit të mendonte për një zgjidhje, deri sa krijoi leukoplastin !

 

Nëse ai mendoi për prerjet, ne sot do të ndajmë me ju përbërësin e vetëm që duhet të aplikoni në lëkurë në raste djegieje.

 

E bardha e vezës është e pasur me aminoacide, vitamina B, E dhe D si dhe është e njohur për efektin rigjenerues për qelizat e lëkurës.

 

Mjafton të ndani të verdhën nga e bardha dhe me këtë të fundit të lyeni lëkurën ku jeni djegur dhe do të shihni që nuk do të keni asnjë inflamacion apo përkeqësim, përkundrazi. Kjo është ndihma e pare, pasi në raste të djegies së shkallës së dytë duhet të kërkoni ndihmë të specializuar.

Efekti “Big Brother VIP”/ Gjatë kohës që transmetohet reality-show, nuk ka krime, as aksidente

Jeta në shtëpinë e “Big Brother VIP”, është më e ndjekura dhe më e komentuara në rrjetet sociale por edhe në jetën e përditshme.   Në...

HOROSKOPI I DITES SE DIELE, SHENJAT GJATE KESAJ FUNDJAVE DO TE…

Dashi   Dita e fundit e kësaj jave favorizon të dashuruarit, ndërsa në punë është koha për të vazhduar me iniciativat më të mira. Në punë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME