Ermal Mamaqi flet si rrallë herë për Dr Florin: ‘E ndihmova në fillim të shkëputej nga droga’

Aktori i njohur, Ermal Mamaqi, ka kujtuar Dr Florin në një intervistë të dhënë së fundmi dhe ka rrëfyer se si e ka ndihmuar që të largohej nga droga.

 

Aktori i humorit u shpreh për “RTV Dukagjini” se gjatë periudhës kur jetonin bashkë, ai shkonte në Kishë dhe aty kërkoi ndihmën e një pastori i cili e ndihmoi atë për ta nxjerrë Florin nga ajo situatë.

 

Ndonëse atëherë u largua, më vonë një fatkeqësi e shtyu Dr Florin që të kthehej sërish në gjendjen e mëparshme, e cila në fund i mori jetën. Kujtojmë se Dr Flori ndërroi jetë nga overdoza.

 

“Ai ka patur një histori shumë interesante të jetës, ka qenë i varur nga droga, në kohë kur u lidhëm në muzikë filluam edhe të jetonim bashkë, atë kohë shkoja në kishë e ndihmova me një pastor të shkëputej nga droga dhe ai e bëri këtë, u shkëput për rreth një vit e gjysmë nuk konsumoi asgjë dhe ishte i pastër.

 

Nga ky ndryshim ai mori një vendim që të bënim turne nëpër shkollat e mesme dhe 8-vjeçaret e Tiranës që të bënim takime në sallat e sportit duke kënduar dhe pastaj duke ndarë dëshminë tij se si jeta e tij ndryshoi dhe se si do të shkatërrohej nëse do të vazhdonte drogën dhe folëm edhe me Kryetarin e Bashkisë për këtë, por Florit i ndodhi një fatkeqësi që nuk dua ta përmend tani dhe në atë moment nuk e përballonte dot dhe ra përsëri në gjendjen e mëparshme dhe shkoi në overdozë dhe ndërroi jetë.

 

Vdekja e tij ishte një mesazh që ai ia dha gjithë njerëzve që kanë probleme me drogën dhe po mendojnë të marrin atë rrugë, ai dha mesazhin më të madh që kjo është rruga e gabuar”, ka rrëfyer Ermali.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...