Cila ka thyer rekord spektatorësh? Dua Lipa dhe Rita Ora në një ‘betejë virtuale’

Duket se një ‘betejë virtuale’ ka nisur mes këngëtareve Dua Lipa dhe Rita Ora.

 

Pas përfundimit të koncertit të Dua Lipa-s në Tiranë, pjesëmarrja u trajtua në rrjet si një rekord historik për një atriste femër solo në skenë, duke lënë pas rekordin e Tina Turner në 1988-ën.

 

Bëhet fjalë për mbi 200 mijë spektatorë.

 

Ndërkohë Rita Ora ka shpërndarë një postim ku theksohet pjesëmarrja e 250 mijë spektatorëve në koncertin e saj në Shqipëri vitin 2018, si dhe fakti që rekordi ende nuk është thyer.

 

Të dyja këngëtaret me famë botërore janë mjaft të dashura për publikun shqiptarë, por mesa duket këto veprime shfaqin një lloj xhelozie midis tyre…

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...