Pjesmarrja në Kënga Magjike, flet Irma Libohova: Nuk kam hyrë për…

Irma Libohova ishte e ftuar në ‘Abc e Pasdites’ ku foli për këngën me të cilën merr pjesë në ‘Këngën Magjike’ këtë vit.

 

Kënga “E jona” sjell sërish në garë Irmën, edhe pse vetë ajo nuk e konsideroj të tillë nuk kam hyrë për garë, dhe nuk e kam ndjesinë e garës, unë i kam marrë rekordet e mia, i kam marrë çmimet e mia. Këtu misioni im është kryer, një çmim honorifik do isha shumë e lumtur nëse do ta kisha.

 

Çmimi im është çmimi i njerëzve, festivali ka shpesh diskutime për pikët mes këngëtarëve. Vet Irma si do të votoj? Prioritet në vlerësimin tim do të ketë kënga, e para edhe interpretimi. Do vlerësoj për nivelin. Teksa u fol për tregun muzikor Irma ngre shqetësimin për të ardhmen duke thënë:

 

“A do na duhet më zëri? Nuk e di si do shkojmë së shpejti, a do na nevojitet më zëri për të kënduar.” Sipas saj, ka më shumë prurje se sa konsum. Në mesin e melodive të repertorit të saj pranoi se kënga e saj më e mirë është “Gjethe Shtatori”.

 

Irma Libohova do të futet në finalen e madhe të Këngës Magjike.

Efi kapet keq në studio me motrën e Oltës: Femër e ligë

Efi ishte e ftuar në Fan Club mesditën e sotme, një ditë pas eliminimit të saj nga Big Brother.Duket se përballjet e saj me...

Shqiptari “hero” në Greqi, shpëton fëmijën 1-vjeç që ishte bllokuar në banesë nga flakët

Dionisis Abdiaj, një 22-vjeçar shqiptar është bërë hero pasi ka shpëtuar një fëmijë 1-vjeçar, i cili ndodhej në një banesë në Greqi që ishte...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME