Reshjet intensive shkaktojnë probleme në Shkodër

Reshjet intensive të shiut në qarkun e Shkodrës kanë shkaktuar daljen nga shtrati të disa përrenjve në Njësinë Administrative të Anës së Malit duke shkaktuar përmbytjen e një sipërfqaqe prej 400 ha në Fushën e Murriqanit.

Prezencë uji ka patur edhe ne Njësinë Administrative Guri i Zi, e cila është shkaktuar për shkak të bllokimit nga inertet të Urës së Pistallës.

Përmbytje të tre banesave ka patur dhe në Theth, të cilat janë shkaktuar nga dalja nga shtrati e përroy të Nikgjonaj.

Burime bëjnë me dije se ka pasur një tejmbushje të kanaleve kulluese të para, të dyta e të treta në Velipojë, Dajc e Berdicë edhe pse ndërmenza punon me kapacitet maksimal.

Gjithashtu ne Shkrelit dhe Bogë ka rrugë të mbydhura nga vërshimi ujit dhe rrëshqitja e dheut.

Era e fuqishme dhe reshjet kanë shkaktuar dëmtime të rrëugëve rurale në të gjitha Njësitë Administrative, por dhe në rrugën kryesore Zeus, ku kalimi po vijon me një sens.

Rrezik për sigurinë kombëtare/ Protesta e 6 dhjetorit, Policia i bën të papriturën Sali Berishës

Policia e Shtetit ka refuzuar kërkesën e Sali Berishës dhe të Partisë Demokratike për të zhvilluar protestë më 6 dhjetor, ditë kur në Shqipëri...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në emisionin “Ballkan” në Abc të gazetares Linda Karadaku, amanetet e heroit tonë, i cili luftoi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...