Vjehrra ime do që të bëjë një fëmijë dhe më kërkoi të jem dhuruesi i “farës”, gruaja ime pranon

Një dhëndër i ri u gjend në një situatë të vështίrë pasi vjehrra i kërkoi një nder të madh.

 

Në postim thuhet: “Kam tre vjet që jam martuar me gruan time. Marrëdhënie e shkëlqyer, martesë e shkëlqyer. Nuk ka prοbleme të vërteta. Vjehrra ime e lindi gruan time shumë herët dhe më pas kishte dy fëmijë të tjerë, të dy më të vegjël.

 

Kështu që ajo është ende e re dhe ndoshta kjo është arsyeja pse dëshiron një fëmijë tjetër. Mendoj se kjo është për shkak se unë dhe gruaja ime patëm fëmijën tonë të parë një vit më parë. Ajo e do atë dhe dëshiron gjithmonë të kujdeset për të voglin. Dhe kjo na bën të lumtur sepse është një ndihmë e madhe dhe na lejon të pushojmë pak.

 

Ai vazhdoi: “Javën e kaluar gruaja ime më tha se nëna e saj donte të fliste me mua. Tha se donte të ishim vetëm unë dhe ajo. E takova dhe vjehrra më komunikoi se sa shume donte nje femije tjeter dhe per kete kerkonte dhuruesin e duhur te spe’rmes.

 

E kuptova se ku po shkonte, ajo i ra pak rrotull dhe pastaj erdhi ne piken: me pyeti nese pranoja që une të isha dhuruesi. Isha pa fjale. Ajo me pa te merzitur dhe u perpoq te shpjegonte veten. Ajo nxori gjenet e mia te mira, biri im i bukur, tha mund te jem me te voglin sa te doja. Më garantoi se nuk do të përfshihesha financiarisht dhe nuk do të shqetësohesha për ndonjë gjë.

 

Vërtet nuk dija çfarë të thoja. Thjesht i thashë se do ta mendoja. Por nuk ishte kështu: thjesht nuk dija të thosha jo dhe më zuri pαnίku”. I riu pretendon se ka folur për këtë me gruan e tij sapo ka shkuar në shtëpi; ajo ishte e emocionuar dhe mendoi se i shoqi me siguri do ta pranonte.

 

I thashë gruas sime se nuk mund ta bëja. Ishte shumë e çuditshme. Ajo filloi të qante dhe shkoi të telefononte mamin e saj. Gruaja ime nuk e ka përmendur më që atëherë dhe as nëna e saj nuk më ka telefonuar. Nuk di çfarë të bëj, kjo që ndodhi mund të më ketë prίshur martesën.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...