Gruaja që vuan nga çrregullimi i rrallë ha karikuesin e iPhone, përfundon në operacion

Një grua misterioze që vuante nga një çrregullim i rrallë i të ngrënit iu desh të bënte një operacion urgjent pasi u përpoq të hante një kabllo karikuesi iPhone rreth një metër të gjatë. Gruaja polake vuan nga Pica, një çrregullim ku njerëzit përpiqen të hanë objekte të pangrënshme.

Ajo u dërgua me urgjencë në spital dhe u bë operacion pasi kablloja u fut në ezofag. Duke postuar një imazh me rreze x në Facebook, një grup për ndihmën e parë i quajtur ‘Ready to Rescue’ për ndihmën e parë, tha: “Rasti paraqet një grua që gëlltiti kabllon e karikimit të iPhone një metër të gjatë.

Një grua që vuan nga një çrregullim i rrallë i të ngrënit iu desh t’i nënshtrohej një operacioni urgjent pasi u përpoq të hante një kabllo karikues iPhone 3 këmbë të gjatë.

Gruaja thirri ekipin e shpëtimit vetëm pasi filloi të përjetonte gulçim për shkak të vendosjes së pjesës së sipërme të tubit në ezofag.” Mjekët ia hoqën kabllo dhe gruaja ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME