AKSIDENT NË LEZHË, AUTOAMBULANCA DEL NGA RRUGA, 4 TË PLAGOSUR

Katër përsona mbeten të plagosur mes tyre dhe një infermier, pasi autoambulanca me të cilen po udhetonin doli nga rruga dhe u përmbys në një përcale. Aksidenti ndodhi mesditen e së mërkures në supërstraden Lezhë-Lac, në afersi të fshatit Markatomaj.

 

Autoambualanca po transportonte një paciente nga Rresheni në drejtim të Spitalit rajonal të Lezhës. Nga aksidenti mbeten të plagosur e pacientja, dy shoqerueset e saj dhe një infermier, ndërsa drejtuesi i mjetit fatmiresisht nuk mori lëndime. Te plagosurit u dërguan me urgjence në spitalin rajonal të Lezhës nga ku mësohet se ndodhen nën kujdesin e bluzave të bardha jashtë në gjendje të rëndë për jeten.

 

Ndërkohë policia e cila mbërrit menjehere më vendin e ngjarjes nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të këtij aksidenti qe paraprakisht dyshohet të ketë ndodhur nga shpejtësia dhe tentiva e nje parakalimi nga drejtuesi i autoambulances.

“Më fol për atë vajzën”/ Gjuajti me grusht Berishën, del video e Gerti Shehut

Kryedemokrati Sali Berisha u dh u nua këtë mesditë nga një 31-vjeçar të identifikuar si Gert Shehu.   Kreu i PD-së po ecte krah Kreut të...

Naim Abazi: “Remzie Osmani mikesha jonë e mirë por nëse doni e rrah në mes të rrugës…”

Mihrije Braja dhe Naim Abazi janë ndër çiftet e Estradës më të pëlqyerit jo vetëm për shkak të artit të tyre por dhe për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...