Keni probleme me paranë? Filloni të ndryshoni këto gjëra në shtëpi dhe situata do të rregullohet

Sandra Drinçiq, e cila është një eksperte e ‘feng shui-t’, ndau disa këshilla që do të jenë të dobishme për shumë njerëz.

 

Sipas kësaj filozofie kineze, besohet se e gjithë hapësira në shtëpi është e lidhur me trupin e njeriut dhe probleme të ndryshme psikosomatike. Diçka që është rregulluar bukur dhe në mënyrë harmonike do të jetë vizualisht e këndshme dhe e rehatshme për syrin, e për rrjedhojë edhe për personin.

 

Përveç pozicionimit ideal të mobiljeve, ‘feng shui’ u mëson njerëzve edhe zakone të ndryshme të stilit të jetesës, siç është fakti se dy ose tre herë në javë do të ishte e dëshirueshme që familja të hante drekë në të njëjtën tryezë. Gabimin më të madh njerëzit e bëjnë edhe kur e vendosin tavolinën nën dritare, sepse sipas besimit çdo gjë që ndodhet poshtë saj “largohet” nga shtëpia.

 

Në një rast Sandra Dinçiq vuri në dukje se problemi më i madh me njerëzit është kur futen në një monotoni të caktuar, ku çdo ditë është e njëjtë. Kjo është kryesisht situata me shumicën që bëjnë të njëjtën gjë çdo ditë, kryejnë të njëjtat gjëra dhe nuk prezantojnë ndonjë gjë të re.

 

Siç tha edhe vetë Sandra, është gjithmonë e dëshirueshme të rifreskoni jetën e përditshme duke blerë sendin apo mobiljet më të lirë, si dhe të bëni diçka me dorë.

 

Nëse hani vakte të ndryshme me partnerin tuaj, atëherë ndaheni, është vetëm një rregull tjetër i ‘feng shui-t’. Dhe rregulli dhe pastërtia janë dy gjërat më elementare që secili duhet t’i kushtojë vëmendje të veçantë që të mos ketë çrregullime dhe sëmundje në jetë.

 

Bimët janë më se të mirëseardhura në shtëpi, por ekspertët e feng shui-t këshillojnë të hidhni jashtë ato që janë të rrënuara dhe të thara, sepse tërheqin energji të keqe. Dhe shmangni fasadën e kuqe dhe kuzhinën, sepse ato çojnë në debate dhe debate, ndërsa kuzhina blu sjell financa, si dhe dera e hapur nga banjo./abcnews.al

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...