Alarm për bombë në avionin me mbi 200 pasagjerë, piloti ben ulje emrgjente

Piloti i një aeroplani pasagjerësh që udhëtonte nga Polonia për në Mbretërinë e Bashkuar duhej të bënte një ulje të paplanifikuar në Paderborn për shkak të një kërcënimi me bombë.

 

Një avion me më shumë se 200 persona u detyrua të ulej në qytetin perëndimor të Gjermanisë, Paderborn, në mënyrë që policia të mund të kryente një kontroll të plotë të avionit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme.

 

Thirrja për të ulur aeroplanin erdhi pasi kontrolli i trafikut ajror polak dha një informacion për një kërcënim me bombë, raporton DW.

 

Çfarë dimë deri tani?

Policia tha se nuk u gjetën objekte të dyshimta gjatë kontrollit të avionit Airbus A321 të operuar nga transportuesi hungarez Wizz Air.

 

Avioni u nis nga qyteti perëndimor polak i Posnanit vonë të dielën dhe u nis për në Aeroportin Luton të Londrës. Ai u detyrua të ulej në aeroportin Paderborn-Lippstadt në orën 22:05. p.m.

 

Qentë e policisë të trajnuar posaçërisht u përdorën në një kontroll të plotë të avionit. Detaje të mëtejshme të kërcënimit, i cili u mor me telefon, fillimisht nuk ishin të disponueshme.

 

Policia tha se u bënë përpjekje për të akomoduar 199 pasagjerët dhe 7 anëtarët e ekuipazhit në hotele për natën, përpara se të vazhdonin udhëtimin e tyre të hënën.

 

Një aeroplan që do të ulej në Paderborn, një nga aeroportet më të vogla të Gjermanisë, u devijua në Düsseldorf në mënyrë që stafi të mund të merrej me uljen emergjente.

 

Aeroporti u rihap herët të hënën në mëngjes me një fluturim për në Mynih të nisur në orar.

Shkoi në bashki për t’u martuar, por përballet me të papriturën më të madhe të jetës së tij

Një burrë nga Republika Domenikane është përballur me një të papritur pasi kishte vendosur që të martohej. 39 vjeçari shkoi në bashkinë e qytetit...

Pas pajisjes me kartë identiteti, 80-vjeçarja merr pension social

Në 11 Nëntor “Stop” transmetoi ankesat e Hamdi Topallit, banues në Laç. Ai kërkonte regjistrimin e nënës së tij Xhemile Selman Topalli, e cila...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...