‘S’më plas k***, s’të q* fare ty’! Ja si degjeneroi debati në Parlament

Tiranë- Një ‘garë’ me fjalor të shthurur në gjuhën e deputetëve u dëgjua sot në Parlament.

 

Fjalori në Kuvend ka degraduar në momentin kur kryeministri Edi Rama kërcënoi me procesin gjyqsor deputetin Ervin Salianji.

 

 

Kreu i qeverisë iu drejtua Salianjit nga foltorja, duke i kërkuar që të rrinte urtë dhe e krahasoi me mizën në të ndjenjurat e kalit. Përgjigjia që mori prej ishte ‘nuk pjer* për proceset e tua, nuk të q* fare. Mes tyre ndërhyri dhe deputeti tjetër i PD-së, Gazment Bardhi, i cili i tha Ramës ‘nuk më plas k***’.

 

Edi Rama: Jeni bedela, një bedel pasionant, jeni si miza në të ndjenjurat e kalit.

 

 

Ervin Salianji: Mos guxo të flasësh si ordiner se ke njerëz përballë që s’pjer*in për ty.

 

Edi Rama: Ke proces sot, u more me procesin se s’ke faj, rri urtë se ke ditë të vështirë.

 

Ervin Salianji: Nuk pjer* unë as për ty as për proceset e tua, kërcëno ndonjë të mbaruar…

 

Edi Rama: Ti je si ajo miza e kalit që ngre flatrat dhe kujton se nget karrocën…

 

Ervin Salianji: Ti je si bajga e kalit që po kutërbon jo vetëm këtu.

 

Edi Rama: Ki kujdes se ke procesin sot, jeni bedela, mos i ngatërro jashtëqitjet këtu…

 

Ervin Salianji: Ta thashë dhe ta them stë pjerdh fare as ty as kërcënimet e tua, ki kujdes me gjuhën, ordiner, hajdut, bandit… Nuk të q* fare ty.

 

Gazment Bardhi: Nuk më plas k***Salianji e Bardhi nuk lanë pa përgjigjie Ramën

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...