FOTO: Modelja e njohur “braktis” pozat e zjarrta dhe mbulohet me shami

Modelja e njohur franceze, Marine El Himer, ka zbuluar përmes postimeve në rrjetet sociale konvertimin e saj në Islam, duke shënuar përqafimin e besimit të saj të ri si “ditën më të lumtur” të jetës së saj.

 

Ylli i televizionit e zbuloi këtë ndryshim për ndjekësit e saj të shumtë duke postuar disa fotografi në profilin e saj në “Instagram”. Në pozat në fjalë, Marine El Himer shfaqet e veshur me hixhab në qytetin e shenjtë islamik të Mekës.

 

“Nuk ka fjalë mjaftueshëm të forta për të shprehur intensitetin e lumturisë dhe emocioneve të përjetuara pikërisht në këtë moment. Një udhëtim shpirtëror që shpresoj se do të vazhdojë të më lartësojë dhe të më udhëheqë, Inshaallah”, ka treguar modelja e njohur.

 

Kjo e fundit shtoi gjithashtu se vendimi i saj ishte një zgjedhje e shpirtit, zemrës dhe arsyes.

 

Ndërkohë sipas mediave franceze, El Himer e mori vendimin e saj duke hulumtuar për babanë e saj biologjik dhe origjinën e tyre. Thuhet se ajo ishte konvertuar muaj më parë, por vetëm tani e bëri publike.

 

Modelja e njohur, e cila ka qenë e përfshirë në shfaqjen televizive “Les Princes et les Princess de l’Amour” gjithashtu së fundi mori shtetësinë marokene.

 

Konvertimi i El Himer e bën atë personazhin e dytë të famshëm dhe figurën e shquar perëndimore që ka shpallur së fundmi përqafimin e Islamit, me figurën e diskutueshme të mediave sociale dhe ish-kampionin e kikboksit, Andrew Tate, i cili gjithashtu është konvertuar muajin e kaluar.

 

 

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½ filxhan vaj ulliri i lehtë ½ filxhan gjalpë I tretur 400 – 500 gram stika të grira...

“Ish-gruaja më mori shtëpinë, me kapi mat duke…” Historia e dhimbshme e divorcit të Gent Pjetrit

Intervista e tij pas një mungesë disa vjeçare në ekran, shoqëruar me një rrëfim prekës bëri jo pak bujë mediatike.   Gentjan Pjetri, ose ndryshe i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...