Rama: Kemi bërë atë çka të gjithë qeveritë e tjera nuk e kanë bërë!

Kryeministri Edi Rama është takuar me fermerët në Tropojë, ku ka folur lidhur me investimet e qeverisë në bujqësi.

 

Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë është krahasuar përsëri me qeveritë të cilat kanë drejtuar vendin gati një dekadë më parë, duke thënë se socialistët kanë bërë atë që të gjitha qeveritë e tjera ndër vite nuk e kanë bërë për vendin.

 

 

Tama theksoi se një vëmendje të veçantë nga qeveria në Tropojë do të ketë dhe sektori i turizmit.

 

“Ne do të donim që të ndodhte shumë më shumë sesa kaq. Procesi i rikthimit të syve të cilat gjatë gjithë viteve pas rënies së komunizimit janë karakterizuar nga një imazh pamundësie, nuk është një proces i lehtë. Edhe këtu, programi ynë i rilindjes urbane, që u përqendrua në qytet dhe preku disa pika të rëndësishme, i ka hapur rrugë një zhvillimi të turizmit që deri dje ishte thjesht një dëshirë e bazuar në bukuritë e natyrës, pa asnjë lloj kontributi nga ana e qeverisë së Tiranës.

 

 

Nuk jemi mbështetur me votë në mënyrë të shpeshtë, ne kemi bërë çka të gjitha qeveritë e tjera të marr së bashku nuk e kanë bërë. Kemi bërë punë dhe investime që jo thjesht kanë ndryshuar frymën, ngjyrën, fuqinë tërheqëse të qytetit dhe zonave më atraktive. Por, mbi të gjitha kanë hapur rrugë për këto ngjarje të këtyre viteve. Investimet në Valbonë, në pika të ndryshme dhe të mendosh që sot në këtë vit Tropoja ka numëruar më shumë se 150 mijë vizitorë, vendas e të huaj, është diçka shumë kuptimplotë. Ambicia jonë duhet të jetë që këta vizitorë të qëndrojnë sa më gjatë, dhe duhet të bëjmë më shumë punë, përpjekje dhe investime qoftë publike apo private”,- Rama./ Opinion.al

Shkoi në bashki për t’u martuar, por përballet me të papriturën më të madhe të jetës së tij

Një burrë nga Republika Domenikane është përballur me një të papritur pasi kishte vendosur që të martohej. 39 vjeçari shkoi në bashkinë e qytetit...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora.   Pasi Bruno u largua...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Arjon Muça i zuri vendin në Top Channel? Ish-konkurrenti i Për’puthen habit me deklaratën

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Ekskluzive/ Zbulohet gjyqi mes Olsa Muhametit dhe Vera Grabockës

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë...

Jeni në dilemë? Ja ku mund të shkoni për pushime

Guidier, Lyto Alliu në një intervistë për emisionin “Jeto...