Sot është 62-vjeçe dhe punon si sekretare!Ja si duket e famshja Pipi, me të cilën jemi rritur të gjithë

Aktorja Inger Nilsson luajti filmin e famshëm Pippi Longstocking dhe filmin dhe serialin me të njëjtin emër, i cili u transmetua në 1969 dhe 1970.

 

Historia legjendare e superheroit me gërshetë binjake erdhi nga stilolapsi i Astrid Lindgren dhe miliona fëmijë ende mendojnë se ajo duket tamam ashtu siç e portretizoi në ekranin e vogël.

 

Inger zbuloi se ajo mësoi për audicionin duke parë TV me babain e saj kur ishte 8 vjeç. “Prezantuesja tha se kanë në plan të filmojnë Pippin dhe se janë në kërkim të tre fëmijëve.

 

Babai u kthye nga unë dhe më pyeti nëse doja të bëja një audicion dhe unë thashë po”, ka thënë dikur aktorja, duke treguar se në atë kohë kanë aplikuar për casting 8000 vajza.

 

Ajo mori rolin dhe më pas filloi suksesi marramendës. Megjithatë, ajo pranoi se shkolla nuk ishte e lehtë për të, por ajo mësoi se gjërat në jetë janë “të mira dhe të këqija”. “Kjo ka qenë jeta ime që kur isha 8 vjeç. Nuk dija ndryshe, më duhej të mësohesha.

 

Inger fitoi çmimin për personazhin më popullor në televizion dhe film për këtë rol. Sot ajo është 61 vjeç, punon si sekretare në një kompani dhe herë pas here aktron në teatër.

 

 

 

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...