Uaaa, e tmerrshme/ Nxënësit qëllojnë me plumba gome mësuesen në klasë (video)

Një mësuese e një shkolle të mesme në Rovigo është qëlluar nga disa fishekë gome nga nxënësit teksa jepte mësim.

 

Episodi ka ndodhur në një klasë të institutit “Viola Marchesini” dhe është filmuar nga një nxënës, i cili më pas ka shpërndarë videon në rrjetet sociale.

 

Mësuesja u godit dy herë, fillimisht në kokë dhe më pas në sy.

 

Drejtoresha e institutit, përveç masave disiplinore ndaj fëmijëve, ka paralajmëruar policinë dhe ka thirrur prindërit: “Veprim i rëndë dhe i paramenduar”.

 

“Si mësues, më shumë se të alarmuar jemi zemërthyer nga pikëpamja edukative , sepse fëmijët nuk e kanë perceptuar vlerën negative të gjestit të tyre, kanë reaguar sikur të ishte lojë”, komentoi drejtoresha e institutit teknik, Isabella Sgarbi.

 

“Nuk vijnë nga familje me shqetësim, janë fëmijë normalë. Thjesht e morën si lojë. Por talleshin me një zyrtar publik, ata nuk e kuptonin shkallën e vlerave”.

 

Përveç masave disiplinore ndaj atyre që qëlluan dhe atyre që filmuan, instituti do të zhvillojë disa takime edukative me bashkëpunimin e Komisariatit të Policisë “të cilat do të jenë të llojit riedukues, saktësoi ajo, shkruan TG Com.

 

“Ne jemi institut teknologjik, dhe ne mësojmë përdorimin e saktë të teknologjive. Fëmijët marrin edhe mësime juridike dhe edukate qytetare dhe ne duhet të insistojmë në këtë”.

 

Iliri s’lë gjë pa thënë për Luizin: Ai flet shumë edhe rri vetëm me vajzat…

Ilir Shaqiri ka sqaruar këtë të shtunë në “S’e Luan Topi” deklaratën e bërë ne rrjete sociale në lidhje me Luizin, e cila u...

Shqiptari përplas me makinë bashkëatdhetaren e tij, 23-vjeçarja humb jetën në vend

Një aksident tragjik ka ndodhur në qytetin Staten Island- NYC, në New York.   Një shqiptar ka përplasur për vdekje një 23-vjeçare, po nga Shqipëria. Policia...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Lekët i dua si vdekja”, burri rrëzon deklaratën e gruas me një puthje të ëmbël

Seanca e “Shihemi në Gjyq” ka mbërritur drejt fundit...

(video) Sipas Zhakut: Luizit i duhet një…sikar! E çfarë ishte kjo?

Zhaklina është opinioniste e këtij edicioni të Big Brother...

Sëmuret Luizi gjatë natës, banorët i rrinë afër! “Po u sëmure ti, u mbyll Big Brother”

Mbrëmjen e djeshme në spektaklin e rradhës të Big...