E TRISHTË…/ 228 NXËNËS MË PAK NË MALËSINË E MADHE

Viti I ri shkollor në bashkinë Malësi e Madhe ka nisur me 228 nxënës më pak. Gjovalin Popaj, drejtor I kulturës, arsimit dhe sportit në këtë bashki bën me dije se këto shifra ishin deri diku të pritshme.

 

Ndërkohë, në kuadër të përgatitjeve për stinën e dimrit, ka nisur puna për shpërndarjen e lëndëve drusore në të gjitha shkollat në territorin e bashkisë Malësi e Madhe.

 

Në bashkinë Malësi e Madhe janë 37 shkolla të arsimit parauniversitar. Në 13 prej tyre ka përfunduar furnizimi me lëndë drusore, ndërkohë që çdo ditë punohet për furnizimin e shkollave të tjera.

I gjeti motra një burr milioner/ Valbona trondit te Arditi: E ndava, ai më kerkonte…

Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” në Tv Klan solli një përballje midis dy motrave. Shkak për mosmarrëveshjet midis tyre është bërë martesa...

Rozë Dua Lipa mori pasaportë shqiptare, Blendi Salaj: E mori edhe iku në Angli, si kanë ikur 12 mijë veta këtë vit

Gazetari Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me pajisjen e Dua Lipës me pasaportë shqiptare, i cili shkruan të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...